Parádés évzárás: remek játékkal legyőztük a listavezetőt!
2023. december 10.

Az idei év utolsó mérkőzését játszotta csapatunk, melyen a listavezető Zsíros Akadémia együttese volt a vendégünk. Harcos, kemény mérkőzést játszottunk a fővárosiakkal, melyen remek védekezésünknek is köszönhetjük, hogy sikerült nyernünk.

ZTE NKK- Zsíros Akadémia Kőbánya 75-61 (21-18, 15-17, 18-14, 21-12)
Zalaegerszeg, 100 néző, dr. Popgyákunik, Kovács

ZTE NKK: Kovács 28/15, Óházy 11, Szórád 2, Ács 6, Jurkó 11, csere: Horváth Fru. 17, Szakonyi-Nagy, Péterfi, edző: Rózsás Gábor

Zsíros Akadémia: Gallyas 12, Tatár 12, Fodor 6, Tálas 4, Josepovits 19, csere: Szeles 8, Sárközi, Zwick. edző: Tatár István

Kemény, harcos összecsapásra számítottunk, aki kilátogatott vasárnap délután az Ostoros Csarnokba, nem csalódott. A lányok nagyon odatették magukat védekezésben, kellett is, hiszen az ellenfélnél Josepovits Kinga, 196 centijével kimagaslott a mezőnyből. A 6. percben Horváth 2+1-es akciójával öt ponttal elléptünk (15-10). A hajrában fordítottak ugyan a vendégek, de Ács és Horváth pontjaival visszavettük a vezetést (21-18).

A második negyed elején két gyors kosárral növeltük az előnyünket és a 13. percben Kovács hármasával 28-20-ra vezettünk. Nehezen bírtunk a palánk alatt ellenfelünk magassági fölényével és ezt kihasználva a 16. percben kiegyenlítette a Kőbánya (29-29). A félidő hajrájában Óházy duplájával és Kovács triplájával ismét elléptünk (36-31), de Szeles két kosarával egy pontra visszajöttek a vendégel (36-35).

A nagyszünet után felváltva vezettek a csapatok, majd a negyed felénél Kovács Gina hét pontjával ismét elléptünk ellenfelünktől (45-39). Hullámzott a mérkőzés és a vendégek nem adták könnyen magukat. A 28. percre Tálas pontjaival ismét kiegyenlítettek és Gallyas kosarával a vezetést is megszerezték (46-47). Jó hajrának köszönhetően és Kovács utolsó pillanatos hármasának ötpontos előnnyel futhattunk neki a záró negyednek (54-49).

A lányok a legjobb védekezésüket húzták elő a kalapból és ellenfelünk négy percig nem talált a gyűrűnkbe. Mindenki nagyon odatette magát és a negyed felénél már tíz pont fölé kúszott az előnyünk (61-51). Néhány kimaradt közeli dobás után utolsó fellángoláskánt még öt pontra visszajött a Kőbánya (64-59), de a hajrában kreatív, gyors és pontos játékkal végleg eldöntöttük a mérkőzést (75-61).

Rózsás Gábor: - Nagyon jól dolgoztak a lányok a héten, s ezt át tudták menteni a mérkőzésre is. Most védekeztünk legjobban, a szezonban, ebbe az egész csapat beleadta szívét-lelkét. Büszke vagyok rájuk! Sajnos nemrég komoly sérülés miatt kiesett a rotációból Jagodics Lilla, aki egy fontos láncszeme a gépezetünknek! Itt most miatta is pluszban küzdöttünk, elsősorban neki ajánljuk a mai győzelmet! Köszönjük a szurkolóknak is, hogy ismét extra hangulatot teremtettek az Ostorosban! A következő mérkőzésünk majd 2024-ben lesz, így ezúttal kívánok a csapatunk és stábunk nevében mindenkinek Kellemes Ünnepeket!