Nem tudtunk élni az utolsó lehetőséggel
2021. április 03.

A playoutban az a mérkőzés következett, amit jó lett volna megnyerni, hogy legyen esélyünk az első osztályba maradásra. A PINKK Pécsi 424 ellen három negyeden keresztül vezettünk, de sajnos nem sikerült nyernünk.

ZTE NKK- PINKK Pécsi 424  60-71 (21-16, 18-21, 11-16, 10-18)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Boros, Vida, Németh

ZTE NKK: Dzombeta 10, Horváth Fru. 7, Kulcsár 7/3, Szabó 6, Tuchscherer 12, Csere: Horváth Fa. 5, Mányoky 5/ 3, Saad 8/3, Úr. Vezetőedző: Ambrus Péter

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 19/6, Tenyér, Zubac 18, Kovács 11, Demeter 6, Csere: Jáhni 8/6, Zsilinszky 2, Horváth Zsa., Szücs 7, vezetőedző: Vanja Miljkovic

Kapkodva és idegesen kezdtünk és Ambrus Péternek másfél perc után időt kellett kérnie (0-5). Használt a fejmosás, hiszen a 2. percben egy remek passz után Horváth Fruzsina szerezte az első kosarunkat, amit Szabó közelije követett (2-5). Nagyon akart mindkét együttes, de sok hibával is játszottak. A 6. percben Szabó büntetőivel és Dzombeta labdaszerzés után szerzett ziccerével kiegyenlítettünk (12-12). A negyed hajrájában összeállt a védekezésünk és támadásban is jöttek a pontok. Előbb Szabó közelijével átvettük a vezetést, majd Mányoky távolijával már öt ponttal mentünk (19-14). Vendég időkérés után Mányoky duplájával őriztük megszerzett előnyünk (21-16).

A második negyed elején is jól védekeztünk, megerősíthettük volna előnyünket, de ziccereket hibáztunk. A 12. percben Tuchscherer középtávolijával hét ponttal vezetett a ZTE, de elég volt egy kis kihagyás és lefaragta hátrányát a PINKK (23-21). A legjobbkor szédült a gyűrűbe Gabi Saad távolija, majd Horváth Fruzsina faulttal együtt szerzett kosarat  (29-21). Nagy küzdelem folyt a parketten, egymás hibáiból éltek a csapatok. Meglepően jól szedtük a lepattanókat. A játékrész második felében hullámvölgybe kerültünk, a vendégek pedig Vorpahl vezérletével felzárkóztak (32-28). Sikerült gyorsan kilábalni a gödörből és a Horváth ikrek kosaraival tartani tudtuk előnyünket (36-31). A félidő végén jó védekezésnek köszönhetően előnnyel mehettünk pihenőre (39-37).

Kulcsár egy hármassal nyitott a nagyszünet után, társai pedig kemény és harcos védekezéssel. Sokat járt a labda a kezeken és jöttek a pontok is (46-39). Nem tudott mit kezdeni a PINKK a sokmozgásos játékunkkal. Védekezést váltottak a vendégek, amit nem tudtunk áttörni. A negyed második felében közelebb tudott jönni a PINKK (49-45). A 28. percben Jahni közelijével egy pontra zárkózott a vendégcsapat, majd Kovács büntetőivel kiegyenlítettek (50-50). Az utolsó másodpercben Jáhni hármasával átvette a vezetést a PINKK (50-53).

Jáhni újabb hármast szerzett és lőtávolon kívülre került a vendégcsapat. A nagyobb baj az volt, hogy egy perc alatt Horváth Fruzsina és Szabó Petra is kipontozódott. Összeszorított fogakkal mentek tovább a lányok és Horváth Fanni és Dzombeta kosaraival megfeleztük a különbséget (54-58). A 34. perc elején Vorpahl hármasával távolodtak a vendégek (54-61). A 36. percben Zubac ellen fújtak sportszerűtlen hibát, Dzombeta büntetőivel pedig elindultunk felfelé. A bónusztámadásból újabb kosarat szerzett a bosnyák irányítónk (58-62). A vendégek az utolsó három percre elvesztették legjobbjukat, Vorpahlt. A 38. percben Kulcsár büntetőivel négy pontra még feljöttünk (60-64), de sajnos a végjátékban ismét alulmaradtunk.

A PINKK győzelmével biztosította helyét az élvonalban, csapatunk pedig már biztos utolsó lesz az idei kiírásban.