Az új szezont mindjárt rangadóval kezdtük a Szekszárd vendégeként.

Atomerőmű KSC Szekszárd – ZTE NKK 89-62 (16-20, 29-15, 20-12, 24-15)
Szekszárd, 800 néző. Jv: Kapitány, Rácz, Vida.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 16/6, Dojkic 20/6, Vincze 2, Ruzicková 15, Kiss 2. Csere: Miklós, Marshall 15, McCall 11, Bálint 5/3, Theodoreán 3/3, Studer Zs. Edző: Zeljko Djokic

ZTE NKK: Nagy 11/9, Kovács 7/3, Burkholder 13, Hayes 16, Horti 4. Csere: Horváth Fru.-, Ndiba 9, Delic 2, Kuttor, Dömötör. Edző: Molnár József.
Kipontozódott: Horti (37. p.).

Studer és Kovács váltott hárompontost a mérkőzés elején, majd Dojkic pontjaival próbált ellépni a KSC (6-3). A 3. percben Burkholder duplájával és Nagy triplájával már nálunk volt az előny (6-8). A folytatásban Hayes is elkapta a fonalat és pontjaival a hazaiak előtt jártunk (10-14). A hajrában Delic büntetőivel tartottuk az előnyünk (16-20). Ruzickova két gyors kosarával egyenlített a Szekszárd, majd Marshall pontjaival már a vezetést is átvették (23-20). Nagy triplájával egyenlítettünk, de már látszott, hogy nem ugyanolyan hőfokon játszik a két csapat (23-23). A hajráig jól tartottuk magunkat és nem tudott elszakadni a Dojkic vezérelte KSC. Az utolsó két percben sokat hibáztunk és Marshall pontjaival elléptek a hazaiak (45-35).

A nagyszünet után állandósult a hazaiak tíz pont körüli előnye. Nehezen szövögettük támadásainkat és a helyzeteinket kis százalékban értékesítettük. A negyed felénél Kiss kosarával már 15 ponttal vezetett a KSC (56-41). A negyed hajrája is a hazaiaké volt és közel húsz ponttal vezettek (65-47). A záró felvonás is a hazaiakról szólt, hiszen az agresszív védekezésből gyors támadásokkal hamar tetemes előnyt harcoltak ki a hazaiak. Becsülettel küzdöttek a lányok, de Studer –McCall tengellyel nem tudtunk mit kezdeni. A vége magabiztos hazai győzelem.

A találkozón először játszott a magyar élvonalban Andela Delic és Keyona Hayes, utóbbi bemutatkozása sikerült jobban, hiszen 16 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el.

fotó: hunbasket.hu