Nem sikerült legyőzni a PINKK-et
2020. október 18.

Az 5. fordulóban, közvetlen riválisunkkal a PINKK Pécsi 424 csapatával játszottunk. Az első félidőben szorossá tudtuk tenni a mérkőzést, de a másodikban fölénk tudott kerekedni a hazai alakulat.

PINKK-Pécsi 424 – ZTE NKK 76-56 (21-19, 15-14, 25-15, 15-8)
Kozármisleny, Jv.: Farkas G., Kovács N., Nyilas.

PINKK-Pécsi 424: Vorpahl 4, Vári 24/3, Szűcs 12/6, Demeter 14, Sarauskaite 12. Csere: Zubac 10, Tenyér, Jáhni, Kovács K., Horváth Z. Edző: Vanja Miljkovic.

ZTE NKK: Dzombeta 15/9, Mányoki 11/6, Úr 11/9, Szabó P. 7, Tuchscherer 4. Csere: Kulcsár 2, Chromej 6, Horváth Fr., Dömötör, Horváth Fa. Edző: Ambrus Péter.

Szokás szerint rosszul kezdtük a mérkőzés és a hazaiak Vári hét pontjával állva hagytak minket (7-0). A 3. percben Dzombeta szerezte első kosarunkat egy triplával, majd Szabó közelijével és Úr hármasával máris utolértük a PINKK-et (9-8). Végre kezdett összeállni a játékunk és Dzombeta vezérletével 7-0-át futva fordítottunk (9-15). Vári nem tudott hibázni, de Úg Bogi is elkapta a fonalat és újabb triplát szerzett (13-18). Várit nem tudtuk tartani és a hajrában neki köszönhetően (17 pontot szerzett a negyedben) fordított a házigazda (21-19).

Izgalmas csatát hozott a második negyed is. Kulcsár, majd Mányoky kosaraival fordítottunk (22-23), de a PINKK jól reagált a helyzetre és a negyed felénél hét ponttal elléptek (30-23). Sikerült ritmust váltanunk és újra felzárkóztunk. Úr már a harmadik tripláját szerezte, Mányoky pedig egy gól jó plusz egy büntetővel fordított (30-31). A negyed vége ismét a házigazdáé volt és így ők mehettek előnnyel pihenőre (36-33).

A nagyszünet után Chroméj kosaraival tartottuk magunkat, de a negyed eléhez közeledve a pontosságunk alább hagyott, míg a hazaiak előnye fokozatosan nőtt. Demeter és Zubac pontjaival tartotta tíz pont körüli vezetését a PINKK (57-44).

A záró negyedet 13 pontos hátrányból kezdhettük (61-48). Sajnos öt percig nem tudtunk kosarat szerezni, igaz a hazaiak is csak hetet dobtak. Mányoky egy triplával törte meg a gólcsendünket (68-51). A hajrában egy Dzombeta dupla és egy Mányoky tripla eset. A PINKK harmadik negyedbeli jó játékával eldöntötte az alsóházi rangadót.

Ambrus Péter: Nagyon vártuk ezt az alsóházi rangadót. Pontatlanul kezdtük a mérkőzést, gyorsan rendeztük a sorainkat, az első félidő kiegyenlített volt. A harmadik negyedben nem sikerült azt a nyomást az ellenfélre gyakorolni, amit megbeszéltünk, itt elléptek tőlünk, sajnos a védekezésünk nem működött. Gratulálok a PINKK-nek. Megmutattuk, hogy tudunk harcolni, de ennél még több kell a győzelemhez.

Mányoky Judit: Csalódott vagyok, hogy nem tudtunk nyerni, nagyon készültünk egész héten. Sok helyzetünk kimaradt a második félidőben, a védekezésünk gyenge volt, ezen dolgoznunk kell, minél hamarabb szeretnénk ezen javítani.