Négy győzelemmel, veretlenül kezdte az évet serdülő csapatunk
2024. február 01.

Regionális bajnokságunk 2. fordulójára Sopronba utaztunk. Hosszú idő után, kiéhezve, kicsit izgulva várták a lányok az első meccsüket. Czukor Tünde edző beszámolója.

A téli szünet óta elég szép számban mondhatni teljes létszámmal tudtunk készülni, sok mindent gyakoroltunk ez idő alatt. Legfőképp arra voltam kíváncsi, hogy ezekből mit tudunk élesben is megcsinálni. Mivel egyik ellenfelünket sem ismerem az nem mérvadó, csak is a saját teljesítményünkre fókuszálunk.

Az első mérkőzést a székesfehérvári gárda ellen játszottuk.

Dávid Kornél KA – ZTE NKK 25-123 (4-38, 6-31, 7-30, 8-24)

Legjobb dobóink: Molnár-Oravecz Ada 24, Halász-Lukács Réka 22, Kelemen Júlia 21, Szabó Anna, Sonkoly Panna 15, Bors Anna Zoé 10, Szabó Fanni, Novák Flóra 6.
Kulcsjátékosaim úgy játszottak, ahogy azt elvárom tőlük, és a többiek is, akik a pályára léptek szépen kivették a részüket a győzelemből. Agresszív, szoros emberfogásunk teljesen megzavarta ellenfelünket, amiből rengeteg labdát szereztünk és könnyű kosarakat dobhattunk. Látszott a csajokon, hogy mennyire élvezik, hogy végre éles mérkőzést játszhatnak, végig fókuszáltak maradtak és minden utasításom végrehajtották. Támadásban is volt nagyon sok szép megoldás, mind egyénileg 1:1-ből mind pedig összjáték tekintetében.

Azonnal következett a folytatás a soproni B csapat ellen.

ZTE NKK – Soproni Darazsak Akadémia B 84-17 (18-8, 28-1, 24-2, 14-6)

Legjobb dobóink: Kelemen Júlia 20, Sonkoly Panna, Bors Anna Zoé 14, Halász Lukács Réka 10.

Nem sok idő volt rápihenni a következő meccsünkre, éppen annyi, hogy átsétáljunk a régi csarnokba. Szerencsére az előző mérkőzés lendületével folytattuk a soproni lányok ellen is. Agresszív letámadásunk ellenük is jól működött, megzavartuk őket. Szépen gyűjtögettük a kosarakat és viszonylag gyorsan már 10 ponttal is vezettünk, amit negyedről negyedre növeltünk. Lányaink egyre jobban megérezték egymás mozgásait és szebbnél szebb befutás- passzokat csináltak. Kemény besegítések és váltások jellemezték védekezésünk, amire nem igen volt ellenszere az ellenfélnek.

Czukor Tünde: - Büszke vagyok csapatomra, a küzdés, akarat helyén volt, aminek nagyon örülök, kicsi hiányérzetem továbbra is az, hogy a normál bajnokságban egy ilyen játék mire lenne elég?!

Galéria a képre kattintva

Egy hét elteltével hazai pályán is megmutattuk, hogy mire vagyunk képesek.

Csoportunk 5. ellenfelével a győri B csapattal még nem játszottunk, velük kezdtük a 3. forduló első meccsét.
Sajnos nagyobb ellenállást ők sem tudtak tanúsítani, mint eddig akármelyik ellenfelünk. Már az első negyedben láthatóvá váltak az erőviszonyok a mi javunkra. Csapatomnak nem a győzelem volt a cél, külön játékosokra lebontva kaptak feladatokat, amiket viszont szépen teljesítettek, illetve, hogy egyik negyedben sem kaptunk 10 pontot.

ZTE NKK – SZÁGULDÓ GEPÁRDOK 146 – 24 (41-5, 40-6, 31-8, 34-5)

Legjobb dobóink: Kelemen Júlia 32, Halász-Lukács Réka, Molnár -Oravecz Ada 20-20, Sonkoly Panna 18, Szabó Anna 16, Bors Anna Zoé 12, Szabó Fanni 10, Novák Flóra 8, Somogyi Nóra 6, Bodnár Eliza,2  Kakas Veronika 2.

Kis pihenő után következett a székesfehérvári lányok elleni derbi, még friss az élmény hiszen múlt hétvégén is játszottunk már velük.

ZTE NKK- DÁVID KORNÉL KA BULLS 130- 28 (36-6, 34-7, 28-13, 32-2)

Legjobb dobóink: Halász -Lukács Réka, Molnár-Oravecz Ada 24-24, Szabó Anna, Kelemen Júlia 20-20, Sonkoly Panna 16, Bodnár Eliza, Novák Flóra 8-8, Szabó Fanni 6, Kakas Veronika 2, Bors Anna Zoé 2.