Nagy csatában győztük le a SMAFC együttesét
2022. május 29.

Nem várt izgalmakat hozott a bajnokság utolsó összecsapása, melyen a Sportdarazsak SMAFC együttesét fogadtuk. A soproniak ellen hosszabbításban sikerült megnyernünk a mérkőzést.

ZTE NKK- Sportdarazsak-SMAFC 95-89 hu.(22-16, 23-16, 13-24, 22-24, 15-9)
Zalaegerszeg, 100 néző, dr. Magyari, Csák

ZTE NKK: Kovács 18/6, Frindt 8, Horváth Fa., Horváth Fru. 16, Pap 25. csere: Soós 8, Óházy, Szórád 12/6, Ács 8, Molnár. edző: Czukor Bence

SMAFC: Varga 15/3, Karácsony 4, Erdélyiová 10, Szeli 30/3, Szomszéd. csere: Molnárová 20, Pfeiffer 8, Bognár 2, Török, Németh, Gömbkötő. edző: Giustino Altobelli

Az első negyed feléig felváltva estek a kosarak. A 4. percben 10-10 után Pap és Frindt pontjaival próbáltunk ellépni, de nem hagyták magukat a vendégek és kiegyenlítettek. A hajrában a padról beszálló Ács kosarával és Frindt büntetőivel kerültünk hatpontos előnybe (22-16).

Jó ritmusban kezdtük a második negyedet és négy perc alatt 9-2-es futással léptünk el a soproniaktól (31-18). Jól védekeztünk és ötletesen és pontosan vezettük támadásainkat. Horváth Fruzsina pontjaival és Kovács Gina hármasával 43-24-re vezettünk a 17. percben. A negyed végére kiengedtek a lányok és ezt a SMAFC pontokkal büntette és a félidőre csökkentette a hátrányát (43-32).

A nagyszünet után beragadtunk és Szeli vezérletével hatalmas hajrába kezdtek a soproniak. Fokozatosan dolgozták le hátrányunkat a vendégek és 48-45-nél Czukor Bence időt kért. Rengeteg hibával játszottunk, sok volt a rossz passz és az eladott labda. A 26. percben Szeli egyenlített, majd büntetőivel át is vették a vendégek a vezetést (50-52). Horváth Fruzsina faulttal együtt szerzett kosarat, majd Szórád Anna hárompontosával kerültünk újra előnybe (56-52). A negyed végén Molnarová büntetőivel két pont maradt a folytatásra (58-56).

A negyedik játékrész elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 33. percben Szórád közelijével négy ponttal elléptünk (64-60). Molnarová és Varga vitte hátán a vendégeket, de nem tudtak egyenlíteni, mert mindig volt egy-egy játékosunk, aki tovább dobta csapatunkat (70-66). A 38. percben Molnarová szerzett faulttal együtt kosarat és kiegyenlített a SMAFC (74-74). Őrült végjáték következett, ahol 3,2 másodperccel a vége előtt Molnarová kosarával a Sopron vezetett (78-80). Szórád Anna kapta az oldalbedobás után és egy középtávolival egyenlített- talán még maga sem hitte, hogy dobása a gyűrűben köt ki (80-80).

A hosszabbítás elején Szórád hintett egy távolit, majd Pap toldotta meg egy közelivel úgy, hogy közben faultot is ítéltek ellene (85-80). Karácsony két pontra hozta fel csapatát, de Horváth Fruzsina 2+1-es akciójával, majd Pap közelijével megalapoztuk sikerünket (90-83). A végén még három pontra feljött a SMAFC, de a lányok már nem engedték ki a győzelmet a kezükből (95-89).