Mindent beletetünk ebbe a meccsbe, de ez is kevés volt

A 16. fordulójában közvetlen riválisunkkal, a PINKK Pécsi 424 együttesével találkoztunk.

ZTE NKK-PINKK Pécsi 424  54-72 (13-14, 15-20, 15-18,11-20)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött, Jv: Tőzsér, Dr. Oláh, Horváth

ZTE NKK: Dzombeta 21/6, Mányoky 14/9, Horváth Fru. 2, Kulcsár 5/3, Szabó 10, csere: Tuchscherer 2, Úr, Dömötör, Horváth Fa., vezetőedző: Ambrus Péter

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 21/6, Vári 7, Szűcs, Demeter 2, Sarauskaite 16, csere: Jáhni 7, Zubac 17, Zsilinszky 2, Tenyér, Kovács, vezetőedző: Vanja Miljkovic

A vendégek kapták el jobban a kezdést és a negyed feléig 3-4 ponttal vezettek. A lányok elszántan játszottak és nem hagyták eltávolodni ellenfelünket. Sarauskaite semlegesítése okozta a legnagyobb fejtörést, aki a játékrészben szerzett pécsi pontok felét jegyezte. A 7. percben Szabó saját lepattanóját visszaszedve egyenlített (12-12). A nagy akarásban sok hiba csúszott mindkét oldalon. A negyedet Zubac büntetőjével a vendégek nyerték (13-14).

Zubac és Vorpahl pontjainak köszönhetően öt ponttal ellépett a PINKK a második negyed elején (15-20). Megtorpant a lendületünk, míg a vendégek egyre magabiztosabban játszva a 15. percben tíz pontra növelték az előnyüket (18-28). Dzombeta szinte egyedül vitte a hátán a cspatot, de erőn felül küzdött Horváth Fruzsina is. A negyed hajrája miénk volt. A Miljana faulttal együtt szerzett kosarat, de a negyedet a vendégek is kosárral zárták, így hatpontos hátrányban mehettünk pihenőre (28-34).

Jó védekezéssel és Mányoky triplával kezdtünk (31-34). Gyorsan változott a játék képe, mert a pécsiek 7-0-át futva újra tíz pontra növelték előnyüket (31-41). A különbség nőtt, de egy percre sem adták fel a lányok. Minden erejüket összeszedve küzdöttek.  A 24. percben sokadik betöréséből szerzett kosarat Dzombeta, majd egy triplával is megtoldotta pontjait (36-48). A negyed hajrájában Szabó Petrát könyökölte le Sarauskaite, amit sportszerűtlen hibának minőstettek a játékvezetők, csapatkapitányunk pedig nem hibázott büntetőt. A végén Kulcsár szerzett egy utolsó másodperces távolit, amivel nyitva hagytuk a mérkőzést (43-52).

Beragadtunk a záró negyed elején és gyors egymásutánban három kosarat is kaptunk. A 33. percben Mányoky egy triplával és egy közelivel lendítette át a holtponton csapatunkat (48-58). A negyed felénél egy újabb Mányoky triplájával kaptunk új lendületet, majd Szabó büntetőivel újra tíz ponton belülre zárkóztunk (53-62). Egy percen belül Tuchscherert és Szabót is elvesztettük és ez döntőnek bizonyult.

A lányok végig harcosan játszottak, egy percig sem adták fel, nagyot küzdöttek, de a vendégek magassági fölényét nem tudtuk kellőképpen ellensúlyozni.