Megyei riválist győztünk le
2021. november 07.

A 6. fordulóban megyei rangadó várt csapatunkra. A Kanizsai Vadmacskák ellen, a Hepp Kupa után ismért jó mérkőzést játszottunk.

Kanizsai Vadmacskák SE-ZTE NKK 63-92 (17-18, 20-27, 12-22, 14-25)
Nagykanizsa, Jv: Kovács, Popgyákunik

Kanizsai VSE: Lamm 8/6, Füredi 13, Zsámár 25/6, Horváth L., Jurkó 10/9, csere: Scheiber, Simon, Csuha 5, Bánhegyi, Garai, Benczik 2. edző:

ZTE NKK: Kovács 16/3, Horváth Fa. 1, Horváth Fru. 4, Gorjanácz 20/9, Pap 25. csere: Szórád 2, Óházy 5, Molnár, Soós 4, Lepár, Frindt 15/6, edző: Czukor Bence

Kemény küzdelmet hozott az első negyed, ahol mindkét csapat nagy akarással küzdött. Gorjanácz kezdte a pontgyártást, majd Pap toldotta meg egy büntetővel (0-3). Kezdte felvenni a ritmust a hazai csapat is és a negyed felénél Füredi büntetőivel fordítottak (6-5). valamivel pontosabban játszott a Kanizsa, de nagy előnyt nem tudtak szerezni. Jurkó Noémi és Gorjanácz Ági vívott hárompontos csatát, melyet előbbi nyerte. A kiélezett negyedet végül Soós Dorina közelijével nyertük meg (17-18).

A második negyed elején is felváltva vezettek a csapatok és úgy tűnt a Kanizsa egy picivel jobban koncentrál. A 12. percben Zsámár pontjaival vezettek (26-22). Kovács és Frindt tettek róla, hogy ez ne így legyen és a negyed felénél már nálunk volt az előny (31-34). Jó ritmusban és eredményesen játszottunk és fokozatosan nőtt a különbség. A félidő végén Frindt Niki hármasával, nyolcpontos előnnyel mehettünk pihenőre (37-45).

A nagyszünet után határozott játékkal kezdtek a lányok és a 23. percre Pap büntetőivel már tizenkét ponttal jártunk ellenfelünk előtt (42-54). Nem volt megállás és nem hagytunk sok esélyt a házigazdának. Jól védekeztünk és a támadásaink is ültek. A 28. percben Gorjanácz Ági középtávolijával húsz pontra nőtt az előnyünk (42-62). A negyed hajrájában kicsit kiengedtünk és ezt a Kanizsa pontokkal büntette (49-67).

A záró negyedben is irányítottuk a mérkőzést és jó ritmusban játszottunk. Kijött a csapatok közötti különbség. A 35. percben Gorjanácz hármasával 54-85-re vezettünk és nem volt kérdés ki nyeri a mérkőzést. Összességében egy küzdelmes találkozón, magabiztosan gyűjtöttük be az első idegenbeli győzelmünket.