Már az első félidőben eldőlt
2021. február 13.

A válogatott szünetet követően folytatódott az alapszakasz, melynek folytatásán az Európa Kupában sikeresen szereplő Cegléd együttesét fogadtuk. Sajnos a hiányzó Mányoky Judit mellé, Kulcsár Bianka csatlakozott, akinek a kézfeje sérült meg egy edzésen.

ZTE NKK-VBW CEKK Cegléd 49-90 (17-30, 6-23, 12-19, 14-20)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Praksch, Nagy, Varga-Záray

ZTE NKK: Dzombeta 16/3, Horváth Fru. 3, Dömötör, Szabó P. 16, Tuchscherer, csere: Úr 7/3, Chroméj 2, Horváth Fa. 2, Németh 3/3, Szabó K. Vezetőedző: Ambrus Péter

VBW CEKK Cegléd: Révész 6/6, Ortiz 16/3, Mcbryde 3/3, Sotiriou 17/6, Kobolák 8, csere: Gorjanácz 9/3, Szirony 4/3, Ruják 6, Moore 16, Viszmeg 3/3, Filipowicz 2. edző: Konstantinos Keramidas

Kipontozódott: Szabó P. 34’, Horváth Fru. 34’

Ortiz büntetőjével kezdődött a találkozó, majd a bosnyák válogatottunk, Dzombeta szerzett egy távolit (3-1). Ekkor vezettünk sajnos utoljára. Próbáltunk keményen védekezni, de Ortiz remekül mozgatta csapatát és 4. perc után már 7 pontnál járt (6-12). Ambrus Péter időt kért és még koncentráltabb játékot kért a lányoktól. Úr Boglárka ziccere után Horváth Fruzsina negyedik faultja után a padra kényszerült. A Cegléd főleg büntetődobásokból szedett össze tíz pontos előnyt (10-20). A negyed hajrájában Szirony és Mcbryde távolijaival erősítette meg előnyét a vendégcsapat. Szembetűnő különbség a lepattanózásban és a büntetőzésben volt, hiszen míg a Cegléd 13-szor büntetőzhetett, addig a ZTE ötször (17-30).

Nehezen találták a ritmust a csapatok a második játékrész elején. A 13. percben Szabó Petra közelijére hét vendég kosár érkezett és újra időt kellett kérnünk (19-37). A támadójátékunk akadozott, de a ceglédieké sem volt olajozott. A negyed második felében Gorjanácz távolijával húsz pont fölé kúszott a vendégek előnye (21-44). A félidőre teljesen szétesett a játékunk és tetemes hátrányt sikerült összeszednünk (23-51).

A nagyszünet után ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben: nekünk semmi sem sikerült, míg a Cegléd dominált a palánkok alatt és négy perc alatt újabb tíz pontot tett rá a különbségre (25-63). Nálunk Szabó és Dzombeta tudott csak pontot szerezni. A vendégek görög edzője a negyed felénél szinte sort cserélt, ami némileg kiegyenlítette az erőviszonyokat. A lányok egyre bátrabban és pontosabban játszottak, de a különbséget nagymértékben nem tudták csökkenteni (35-70).

A záró negyed már csak formaságnak tűnt, legalábbis a vendégek részéről, míg mi próbáltuk minél jobban csökkenteni a hátrányt. A 34. percben egymás után Szabó Petra és Horváth Fruzsina is kipontozódott, ami tovább nehezítette a dolgunkat. A hajrában Németh Kincső és Szabó Kinga is lehetőséget kapott, előbbi egy szép távolival hálálta meg a bizalmat.

A Cegléd végig vezetve, magabiztos győzelmet aratott.