tippmix
Magyar Kupa: Megszereztük a Bronzérmet!
2020. március 08.

Az elmúlt kiíráshoz hasonlóan idén is éremért küzdhettünk a Killik László K&H Női Magyar Kupa döntőjében.  Ellenfelünk a TFSE MTK csapata volt. Végig vezetve sikerült történetünk harmadik kupabronzérmét megszereznünk.

TFSE-MTK- ZTE NKK 75-94 (16-22, 14-32, 22-14, 23-26)
Pécs, Jv: MINÁR, KOVÁCS, GYÖRFY

TFSE-MTK: C. Jenkins 8/6, Bernáth 22/12,. Süle 4,  A. Jenkins 24/3, Németh 2. csere: Angyal-, Miháczi 2, Kováts-, Boros-, Kovács V. 6, Doktor 7/3. edző: Magyar Bianka

ZTE NKK: Nagy 26/9, Kovács 3/3, Burkholder 18/6, Hayes 33, Horti 12, csere: Dömötör-, Kuttor-, Delic 2, Jurkó-, edző: Horváth Zsófia

Burkholder szerezte a találkozó első kosarát, majd C. Jenkins egy triplával fordított (3-2). Mindkét csapat nagy lendülettel játszott és az első percekben felváltva potyogtak a kosara. A 3. percben Bernáth duplájával a TF vezetett 7-5-re. Ezt követően elkaptuk a ritmust és egy 12-0-s futással állva hagytuk ellenfelünket (7-17). Fővárosi időkérés után A. Jenkins hintett egy távolit, de rögtön volt válaszunk is a remekül kezdő Nagy Dóra révén egy közelivel és egy távolival (10-22). A negyed végére e kicsit kiengedtünk és felére csökkent az előnyünk (16-22).

A második negyedet Nagy hármasa nyitotta, majd Hayes közelijével állítottuk vissza a kétszámjegyű különbséget (16-27). A 12. percre Bernát triplájával újra hat pontra zárkózott a TFSE (23-29). Burkholder és Horti tett róla, hogy ne zárkózhasson tovább ellenfelünk (23-36). Nem volt megállás Hayes vezérletével fokozatosan nőtt a távolság a csapatok között, ami mellé még jó védekezés is párosult részünkről. A 19. percben Burkholder triplájával már húsz pont fölé kúszott a különbség (30-51). A félidőre Nagy még megtoldott egy triplával az előnyünk (30-54).

A nagyszünet után próbáltuk tartani a húsz pont körüli vezetésünk. Bernáth kapta el a fonalat és két távoli is elsüllyesztett a gyűrűnkben (38-56). A folytatásban megpróbált feljebb kúszni a TFSE és A. Jenkins pontjaival 14 pontra zárkóztak (52-66). A negyedet Nagy büntetőivel zártuk (52-68).

A záró játékrészt Hayes 2+1-es akciójával kezdtük (52-71). Nem adta könnyem magát a TFSE és Bernáth vezérletével elkezdte ledolgozni a hátrányát. A 33. percre 11 pontra zárkóztak a fővárosiak (64-75). Jött is Horváth Zsófitól az időkérés. Hayes vette magára a vezérszerepet és pontjaival fokozatosan távolodva újra húsz pontra tornáztuk az előnyünk (68-88). Innen már nem tudott visszajönni Magyar Bianka együttese és végül remek játékkal sikerült megszereznünk a bronzérmet.

Csapatunk ismét nyomot hagyott a magyar kosárlabda történelemkönyvében, hiszen a tavalyi kupa negyedik hely után idén mér egy fényes bronzérem került a lányok nyakába.