Magabiztosan nyert a Sopron
2020. november 16.

Októberről elhalasztott mérkőzést pótoltunk hétfőn este. Ellenfelünk a címvédő Sopron Basket együttese volt.

ZTE NKK-Sopron Basket 47-104 (16-37, 7-25, 12-22, 12-20)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Csabai-Kaskötő, Varga-Záray, Horváth

ZTE NKK: Dzombeta 16/6, Mányoky 3, Horváth Fru, Kulcsár 14/6, Szabó 6, csere: Úr 3/3, Dömötör 3/3 Horváth Fa. 2, Németh. Edző: Ambrus Péter

Sopron Basket: January 14/3, Pfeiffer 9/6, Walker 18/6, Williams 24/9, Brooks 24, csere: Fegyverneky 10, Czukor 5/3, Kocsis. Edző: Gáspár Dávid

Hazai oldalon ketten hiányozta, míg a vendégeknél négyen.

A Sopron kezdett pontosabban, majd Kulcsár triplájával zárkóztunk (3-4). A vendégeknél Williams megállíthatatlan volt, egyszerűen nem tudott hibázni. A 3. percben Dzombeta és Szabó pontjaival közelítettünk (9-12). Begyújtotta a rakétákat a címvédő és pontos távoli dobásokkal húsz pontra távolodtak. Egy-két szép akció végén tapsot érdemlő kosarakat szereztünk, de összeségében a remek ritmusban játszó vendégek akarata érvényesült (16-37).

A második negyedet is ott folytatta a vendégcsapat, ahol az előzőt abbahagyta, Walker egy duplát és egy triplát szórt (16-42). A 13. perc végén Dömötör Dorina triplájával mozdultunk el a holtpontról (19-44). Sok pontatlanság volt mindkét oldalon, főleg a passzok tekintetében. A negyed felénél Kulcsár szerzett újabb kosarat, míg a vendégeknél Brooks jeleskedett a pontszerzésben (21-50). A negyed végét ismét megnyomták a vendégek és csak azért nem maradt 40 pont a különbség, mert Dzombeta egy remek betörésből szerzett egy duplát (23-62).

A nagyszünet után a kemény védekezését gyakorolhatta a Sopron, ami nem feküdt fiatal csapatunknak. Fokozatosan nőtt a különbség a vendégek javára. A 24. percben Dzombeta szerzett egy közelit, de szinte azonnal jött a válasz a második negyedet pont nélkül záró Williamstől (27-74). Brooks percei következtek, aki sorozatban 12 pontot szerzett. Ebben a negyedben is voltak jó periódusai csapataunknak és egy-egy ilyen kijátszott támadás végén Dzombeta, majd Kulcsár is triplát szerzett.

A záró negyedet 12-0-s futással kezdte a Sopron. Kulcsár révén a negyed felénél sikerült kosarat szereznünk. Kulcsár Biankának megjött a dobókedve és szép lefordulásból újabb közelit szerzett, amit Dzombeta egy triplával egészített ki (42-98). A 36. percben Brooks egy könnyed ziccerrel dobta meg a 100. soproni pontot (42-100). A hajrában Németh Kincső is lehetőséget kapott, hogy újra belekóstolhasson a nagyok játékába.

A Sopron az elejétől kezdve irányította a mérkőzést és csak pillanatokat engedett csapatunknak. Voltak jó ritmusok a mérkőzésen, de ebből sokkal több kell és emellett nagyobb bátorság egy sokkal erősebb ellenféllel szemben is.