Magabiztos siker a Győr otthonában
2024. március 04.

Két hetes szünet után folytatódtak a küzdelmek a Fehér csoportjában. Együttesünk az UNI Győr otthonába látogatott vasárnap. A lányok az első perctől irányították a mérkőzést és magabiztos győzelmet arattak a tartalékos kerettel kiálló, végig jól küzdő hazaiakkal szemben.

UNI GYŐR SZESE - ZTE NKK 50 -72 (14-27, 6-13, 14-14, 16-18)
Győr, JV: Propszt, Fülöp

UNI Győr: Sághi 9/3, Baffy 4, Horváth B. 2, Pozsgai 3, Szüts 5, csere: Mihály 5/3, Bognár 4, Oláh 9/3, Szabó 9/3, Mihály P. edző: Dr. Barthalos István

ZTE NKK: Kovács 13/9, Óházy 9/3, Ács 13/3, Szórád 4, Jurkó 13, csere: Horváth Fru. 15, Kiss 3/3, Szakonyi-Nagy, Kocsárdi 2, Sonkoly, Csalló. edző: Rózsás Gábor

Remekül kezdték a mérkőzést a lányok és a 3. percben 9-2-re vezettek. A kemény, határozott védekezés eredményességgel párosult az első negyedben. A hazaiak nehezen találták a játékunk ellenszerét és a negyed felénél már tízpontos hátrányban voltak (4-15). A negyed második fele már kiegyenlítődött, de így is sikerült megőriznünk a kiharcolt különbséget (14-27). A második játékrészben harcosan kezdett csapatunk és hamar húsz pont fölé tornásztuk a különbséget (16-37). A Győr nem tudott mit kezdeni a koncentrált és gyors játékkal így a félidőben 20-40-es hátrányban voltak.

A fordulás után sokat cserélt mindkét szakvezető és ez a játék minőségén is meglátszott. A hazai becsülettel küzdöttek, de nem tudtak közelebb kerülni csapatunkhoz. A záró negyedben húsz pont körül állandósult az előnyünk és ezt a mérkőzés végéig sikerült megőriznünk (50-72).

Összeségében megérdemelten nyertük meg a találkozót, végig kézben tartva a mérkőzés menetét.

Rózsás Gábor: -A tartalékos felállásban szereplő hazai csapat az elejétől a végig remekül küzdött, egy pillanatra sem adták fel, ehhez gratulálni szeretnék nekik! Gratulálok a csapatomnak is, mert - főleg az első félidőben - nagyon fegyelmezetten betartották a megbeszélteket. Agresszíven védekeztünk, gyorsan és látványosan támadtunk. Fordulás után jelentősen visszaesett a mérkőzés ritmusa, de azért mindkét csapatnak akadtak fellángolásai. Végül 58 lepattanóval és 25 gólpasszal zártunk csapatként, mindkét adat tetszetős! Minden idegenbeli győzelem nehéz ebben a bajnokságban, természetesen örülünk, hogy egy újabbat sikerült begyűjtenünk!