Magabiztos siker a Győr ellen
2021. november 13.

A 7. fordulóban az UNI Győr csapatát fogadtuk. Az elején kicsit akadozott a labda a lányok kezében, de hamar nagy előnyt sikerült kiharcolnunk és megnyernünk a mérkőzést.

ZTE NKK- UNI Győr SZESE 84-46 (21-10, 21-16, 23-14, 19-6)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Csák, Antoni

ZTE NKK: Kovács 10/6, Frindt 13/3, Horváth Fru. 4, Gorjanácz 24/9, Pap 12. csere: Óházy 5, Soós 7, Molnár, Szórád 5, Horváth Fa. 4, Edző: Czukor Bence

UNI Győr: Baffy 9/3, Rozmán 10/6, Horváth D. 3/3, Bánszegi 13, Sándor 8. csere: Reider, Gyuricza 3, Balla. Edző: Dr. Barthalos István

Gyors kosárváltással kezdődött a találkozó, majd Frindt és Kovács dupláival és Gorjanácz hármasával 9-2-re elléptünk. Jó ritmusban támadtunk és a 6. percben Pap pontjaival távolodtunk. Jött egy kisebb hullámvölgy és a távoli dobásokkal próbálkozó győriek faragtak a hátrányunkból (10-7). A negyed hajráját ismét megnyomtuk és visszaállítottuk a tízpontos különbséget (21-10).

A második negyed elején nehezen vettük fel a ritmust, de ellenfelünk nem tudott közelebb férkőzni. Gorjanácz Ági nagy fordulaton játszott és hol lepattanózásban, hol a pontszerzésből vette ki a részét.  Állandósult a kétszámjegyű különbség a csapatok között. A félidőhöz közeledve Kovács Georgina kapta el a fonalat és jó játékának és pontjainak köszönhetően erősítettük meg a vezetésünk (42-26).

A félidőben Gorjanácz Ági 12 pont és 14 lepattanónál járt.

A nagyszünet után egy harcosabb Győr jött ki az öltözőből és többször könnyű kosarakat engedtünk nekik. A 23. percben Gorjanácz szerzett újabb távolit (49-32). Czukor Bence, a pálya széléről keményebb védekezést kért a lányoktól. A negyed felénél Rozmán és Horváth Dóra is hármast szerzett, de szerencsére mindig volt rá válaszunk (55-40). Jó átadások, kijátszott támadások és hamar húsz pontra nőtt a távolság a csapatok között (63-40). Kezdett fáradni a vendégcsapat, mi pedig próbáltuk még jobban felpörgetni a játékot (65-40).

Gorjanácz Ági hármassal nyitotta a záró negyedet, majd Soós Dorina tett hozzá egy közelit (70-40). Mivel a mérkőzés már eldőlt, így azok a játékosok is pályára léptek, akik eddig kevesebbet játszottak. Szórád Anna szép középtávolit szerzett, de Óházy Julianna is élt a lehetőséggel és szép kosarakat járult hozzá a sikerhez. Az utolsó percbe kanyarodva Frindt Niki is megszerezte a maga hármasát kialakítva a végeredményt (84-46).