Magabiztos győzelemmel kezdtünk a Göcsej Kupa nyitómeccsén
2021. szeptember 09.

A felkészülés időszakában a JAS-FBG 52. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa nyitónapján játszott először felkészülési mérkőzés újjáalakult csapatunk. Ellenfelünk a szintén NB I/B-s Sportdarázs SMAFC együttese volt.

ZTE NKK- Sportdarázs SMAFC 84-56 (26-15, 29-5, 14-17, 15-12)
Zalaegerszeg, 50 néző, JV: Horváth, Szalay, Németh

ZTE NKK: Frindt 13/3, Kovács 18/6, Horváth Fru. 10, Gorjanácz 7, Papp 8, csere: Szórád 8, Ács A. 6, Soós 2, Óházy 3, Sánta 8/6, Molnár 1.  Vezetőedző: Czukor Bence

SMAFC: Tarr 5/3, Kovács L. 11/9, Vasi 6, Ács L. 12, Szeli, csere: Bakó 10, Gombkötő 6/6, Török, Szomszéd 3/3, Németh 3. Vezetőedző: Giultino Altobelli

Az első öt percekben felváltva vezettek a csapatok, majd Kovács Gina és Sánta Petra hármasaival a negyed feléhez érve nyolc ponttal elléptünk (15-7). A játékrész hajrájában feljavult a védekezésünk és könnyű kosarakat szereztünk. A végén egy kicsit kiengedtünk és így négy pontra visszajöttek a soproniak (26-22). A második negyedben szorosabb védekezést mutatott csapatunk és öt perc alatt 15-3-at produkáltak a lányok (41-25). A folytatásban is dominálni tudtunk a ritmusából teljesen kizökkenő SMAFC ellen és a félidőben magabiztosan vezettünk (55-27).

A nagyszünet után jó védekezésből könnyű kosarakat szereztünk és a 24. percben 63-31-re vezettünk. A vendégek összekapták magukat és faragtak a hátrányunkból. Czukor Bence folyamatosan forgatta csapatát, mindenkinek lehetőséget adva a játékra (69-44). A záró negyedben is láthattunk remek passzokat, jó megoldásokat és végig húsz pont feletti különbségen tartottuk ellenfelünket. A vége magabiztos 84-56-os győzelem.