Gáspár Dávid irányítása alatt először nyertek a lányok

ZTE NKK  PEAC Pécs 60-51 (8-15, 24-10, 13-12, 15-14)

ZTE NKK: Nagy 18/3, Kovács G. 3/3, Burkholder 10, Hegedüs-Őri 5/3, Horváth 5, csere: Daniels 6, Gáspár-Szalay 6/3, Veleky 2, Kovács C.-, Orsó 5/3, Böröndy -, edző: Gáspár Dávid

PEAC PÉCS: Raksányi 7/3, Mandic 6/6, Juhász 3, Siksniute 2, Licskai 14, csere: Fűrész 6, Szűcs R. 2, Raus-, Zele 3, Demeter 1, Kuster 7, Sellei -, edző: Boris Mlajkovic

Egy hete érkeztek meg a légiósok- Ashley Daniels és Kirby Burkholder – és így a taktikai felkészülést szinte úja kellet kezdeni Gáspár Dávidnak. Egy hét pedig túl sokra nem volt elegendő, mármint az összeszokás tekintetében. Ez meg is látszott a szerda esti PEAC Pécs elleni felkészülési mérkőzés első perceiben. Raksányiék 5 perc alatt 11-0-ra elhúztak. A  hatodik percben Daniels büntetőivel szereztük meg első pontjainkat. Sok volt az eladott labda és a pontatlan passz és dobás. A másodi negyed felénél fordult a kocka és Nagy Dóra vezérletével felzárkóztunk és irányítónk pontjaival a 16. percben átvettük a vezetést (21-20). A vendégek kizökkentek a ritmusukból és ezt okosan használtuk ki és a félidőre nyolcpontos előnyt szereztünk (32-24).

A nagyszünet után állandósult a vezetésünk. Szervezetten játszottak a lányok, ami a harcos védekezésen és labdaszerzéseken látszott meg. A pécsiek nem találták a védekezésünk ellenszerét (45-37). A záró játékrész felénél úgy tűnt összeszedi magát a vendégcsapat és négy pontra zárkóztak Mandic hármasával ( 51-47), de Nagy újabb labdaszerzései és pontjai átbillentették csapatunkat a holtponton és a vége magabiztos 60-51-es siker lett. A mérkőzés legjobbja Nagy Dóra lett, aki igazi vezére volt a csapatnak. A mérkőzés végén Gáspár Dávid vidáman fogadta a gratulációkat:

-A szombati mérkőzéshez képest védekezésben nagyot léptünk előre, de támadásban is voltak remek periódusaink. Természetesen van még mit gyakorolnunk és a légiósaink beépítése is még időt vesz igénybe. Örülök a sikernek, hiszen csapatom és én is az első győzelmünknek örülhettünk.

A felkészülés folytatódik! A következő felkészülési mérkőzésünket szeptember 18-án a horvát ZKK Tresnjevska ellen vívjuk majd idegenben.