Közel voltunk a győzelemhez
2021. február 21.

A 13. fordulóban a fővárosban szerepeltünk az ELTE BEAC vendégeként. A lányok nagyon kitettek magukért, hiszen előbb a félidőben, majd a negyedik negyed elejéig vezettünk. Sajnos a végére összekapta magát a házigazda és fordítani tudtak.

ELTE BEAC Újbuda- ZTE NKK 73-64 (20-17, 13-18, 19-23, 21-6)
Budapest, Zárt kapuk mögött, Jv: Kapitány G., Györfy R., Szilágyi B.

ELTE BEAC: Czank, Szabó D. 8/6, Boros 22/6, Mérész 6, Smith 18/3, csere: Juhász 7, Dusanic 12, Koch, Galántai, Zsámár, edző: Balogh Judit

ZTE NKK: Dzombeta 26/9, Chroméj 5/3, Horváth Fru. 2, Szabó P. 15, Tuchscherer 3/3, csere: Kulcsár 7/3, Saad 2, Horváth Fa. 4, edző: Ambrus Péter

A mérkőzés elején Szabó Petra és Miljana Dzombeta ott folytatta, ahol a Győr ellen. A negyedik percben 7-8-ra vezettünk, majd a negyed felénél 13-10-re fordítottak a hazaiak. Egy távolival Tuchscherer egyenlített, majd Szabó két büntetőivel vettük vissza az előnyt (13-15). A negyed végét megnyomta a BEAC és végül három ponttal megnyerték a játékrészt (20-17).

Úgy tűnt sikerült ellépnie a hazaiaknak, hiszen Juhász gyors egymásutánban öt pontot szerzett (25-17). A folytatásban Dzombeta is hasonlóan tett, így visszaállt a hárompontos különbség (25-22). A negyed felénél hét ponttal ellépett a BEAC, de nem sikerült megtartaniuk az előnyüket, mert Dzombeta vezérletével 11-2-őt futva fordítottunk (31-33). Gabriella Saad is megszerezte első zalaegerszegi kosarát. A félidő utolsó percében Dusanic egyenlített, de a lefújás előtt Dzombeta passzából Horváth Fruzsina szerzett egy közelit, amivel megnyertük a félidőt (33-35).

A szezonban ez volt az első, hogy előnnyel mehettünk pihenőre.

A nagyszünet után Boros kosaraival fordított a BEAC, de Chroméj triplájával újra nálunk volt az előny (40-42). Felváltva vezettek a csapatok. A házigazda próbált ellépni, de mindig volt valaki a kosarat szerezzen nálunk. A hajrában 9-2-es futással hatpontos előnyt szereztük a záró negyedre (52-58).

Az utolsó játékrész elején Szabó Petra toldotta meg egy duplával a pontjainkat, így már nyolc pontra duzzadt az előnyünk (52-60). Sajnos kizökkentünk a ritmusból, nem sikerülte a dobásaink, míg a hazaiak elkapták a fonalat és 14-0-s futással fordítottak (66-60). A 36. percben végre sikerült összekapni magunkat és Szabó büntetőjével és Kulcsár hármasával lőtávolba zárkóztunk (66-64). A végén a BEAC tudott újítani és így megnyerte a végig kiélezett összecsapást.

Büszkék lehetünk a lányokra, hiszen először a szezonban volt esélyünk a győzelem megszerzésére. Most azon kell dolgoznunk, hogy a következő lépés a győzelem legyen.