A 15. fordulóban az idei szezon meglepetéscsapatával az NKE-FCSM Csata együttesével játszottunk. A lányok nagyot küzdöttek és közel álltunk az idegenbeli bravúrgyőzelemhez.

NKE-FCSM Csata- ZTE NKK 88-84 (26-17, 22-24, 18-16, 22-27)
Budapest, Tóth, Pozsonyi, Horváth

NKE-FCSM Csata: Horváth B. 8/6, Friskovec 35/18, Lelik 17/9, Cannon 16/3, Gustafson 12/3, csere: Boros-, Radócz-, edző: Tursics Krisztián

ZTE NKK: Nagy 10, Kovács 6/6, Burkholder 23/12, Ndiba 5/3, Horti 9, csere: Hayes 23/3, Delic 8, edző: Horváth Zsófia

Lelik Réka és Zala Friskovec pontjaival állva hagyott bennünket a Csata. Csak a második percben szereztük első pontjaikat Burkholder révén (11-2). A negyed felére Hayes kosaraival négy pontra zárkóztunk (16-12). A negyedet az összesen öt triplát értékesítő fővárosiak 26-17-re nyerték.
A második játékrészt Lelik újabb távolival nyitotta. Nem hagytuk magunkat és Horti és Nagy kosaraival megfeleztük a különbséget (33-26). Próbáltuk tartani a lépést ellenfelünkkel. A hajrában Burkholder távolijával három pontra feljöttünk, de Friskovec triplájával és Cannon pontjaival újra ellépett a Csata (48-38). A félidő zárásaként Kovács Georgina sikeres távoli dobásával 48-41-ről vonultak pihenőre a csapatok.

A nagyszünet után Horváth és Ndiba váltott triplát, majd Kovács távolijával jöttünk lendületbe. Nagy és Horti vitte a hátán a csapatot ebben az időszakban és a 24. percre mindössze kettő pontra apasztottuk a hazai előnyt (55-53). Tursics mester időkérése hatásos volt, mert csapata egy 10-0-s futással került távolabb tőlünk (63-53). Ndiba és Burkholder törte meg pontjaival a fővárosi rohanást, de még mindig lőtávolon kívül tudott maradni a Csata (66-57).
A záró negyed izgalmasan alakult. Elkaptuk a ritmust és fokozatosan csökkentettük hátrányunkat. A 33. percben Burkholder triplájával négy pontra zárkóztunk (68-64). Friskovec egy távolival rendezte egy időre a hazaiakat, de a nyomása nem csökkent. A negyed felénél Delic kosarával egy pont maradt a Csata előnyéből, majd Andela büntetőivel, egy perccel később kiegyenlítettünk (74-74). A hajrában a hazaiak jártak néhány ponttal előrébb. Az utolsó percen belül Cannon és Horváth büntetőivel hat ponttal ellép a Csata. Sajnos Burkholder büntetőt hibázott, így nem tudtuk közelebb kerülni ellenfelünkhöz. A végén Hayes büntetőivel alakult ki a 88-84-es állás.

Csapatunk nagyot küzdött, de ez elmondható volt a házigazdáról is, aki végül kevesebbet hibázva nyerték meg a találkozót.

Fotó: NKE-FCSM Csata/Szilágyi Dénes