Közel kétszáz pontos mérkőzésen győztük le a Kanizsát
2022. március 26.

A 21. forduló megyei rangadót hozott számunkra, hiszen a szomszédvár Kanizsai Vadmacskák SE volt az ellenfelünk. A vendégeknél Jurkó Noémi először játszott tétmérkőzésen egykori csapata ellen.

ZTE NKK- Kanizsai Vadmacskák SE 112-85 (37-21, 23-18, 26-26, 26-20)
Zalaegerszeg, 150 néző, Jv: Kovács, dr. Popgyákunik

ZTE NKK: Kovács 16/6, Frindt 22/6, Óházy 2, Horváth Fru.15, Pap 27. Csere: Soós 9, Szórád 8, Ács 9/3, Horváth Fa. 4 Edző: Czukor Bence

Kanizsai VSE: Zsámár 20/9 Balogh 9/3, Füredi 9, Jurkó 31, Bánhegyi B. 1, Csere: Bánhegyi D. 2, Horváth 2, Scheiber, Csuha 11. Edző: Zsámár Krisztián

Kipontozódott: Soós 39’, Ács 40’,

Két hátvédünk, Frindt és Kovács ziccerével kezdtük az összecsapást. Jó védekezés és újabb gyors gólok után időt kértek a vendégek (8-0). Kicsit megtorpant a játékunk és Zsámár és Jurkó pontjaival megfelezte a különbséget a Kanizsa (8-4). Sokat járt a labda a támadásaink során és rendre sikerült pontokkal befejezni az akciókat. Gyorsabban és pontosabban játszottunk ellenfelünknél és fokozatosan növelni tudtuk az előnyünket. A negyed zárásaként Kovács Gina dobott egy utolsó pillanatos hármast (37-21).

Határozott védekezéssel folytattuk a második negyedet is és Pap Regina pontjaival (41-23). Nagy akarással játszottunk, de egyre több helyezkedési és védekezési hibát vétettünk és a harcosan játszó vendégek minden lehetőséget kihasználtak a pontszerzésre. Bánhegyi Dorina és Csuha Patricia találataival faragott a hátrányán a Kanizsa (45-31). A negyed felénél szorítottunk a védekezésen és gyorsindításból szereztünk kosarat Ács révén (49-31). Újra elkaptuk a ritmust és visszaállítottuk a húsz pont körüli különbséget (55-33). Jurkó Noémi vitte hátán a vendégeket, míg nálunk hárman is tíz pont felett teljesítettek és a dobószázalékunk is egészen extra 76 százalék felett volt (60-39).

Óházy Julianna szerezte a második félidő első kosarát, így minden hazai játékos neve mellett már volt legalább egy pont (62-39). Zsámár hármasára két gyors kosárral válaszoltunk, majd újra Zsámár volt eredményes távolról (68-46). próbált egy kicsit közelebb férkőzni a Kanizsa, de csak rövid ideig sikerült nekik, mert hol gyorsindításból szereztünk kosarat, hol meg jött egy távoli, ahogy a 25. percben Frindt Nikitől (75-53). Nem igazán működött a védekezés egyik oldalon sem. A 29. percben Ács szerzett távolit. Az utolsó percen belül Csuha büntetőzhetett, melyekből az egyiket bedobta a másiknál pedig Jurkó szedte le a pattanót és szerzett közelit faulttal együtt (82-64). Úgy tűnt megnyeri a játékrészt a Kanizsa, de Ács és Szórád kosaraival kiegyenlítettük a negyedet (86-65).

Felváltva potyogtak a kosarak a záró negyed elején, majd jó ritmusban játszva növeltük az előnyünket. A negyed felénél Frindt Niki távolijával léptük át a száz pontos határt (102-71). Ötletesen és gyorsan játszottunk, és ami fontos eredményesen. A hajrában már nem koncentráltak annyira a lányok, mint az elején, de így is látványos meccsen sikerült legyőzni megyei riválisunkat.

A vendégeknél Jurkó Noémi emelkedett ki, aki 31 ponttal és 12 lepattanóval zárt, míg nálunk Pap Regina 27, Frindt Niki 22, Horváth Fruzsi 15 fejezte be a találkozót. Kovács Georginát külön kik kell emelni, mivel 16 pontja mellett 18 gólpasszt is összeszorgoskodott.