Kenguru csapatunk fokozatosan lép előre
2022. február 03.

Kenguru korosztályunk novemberben és decemberben is egy-egy tornán szerepelt. Molnár Anita edző összefoglalója:

A 2. fordulóban Szombathely volt a helyszín, ahol a Hévíz és az Ifjú Sólyomfiókák volt az ellenfél.  Az első találkozón a lányok végig keményen küzdöttek a jól játszó hévízi fiúk ellen. A 3. negyedben dőlt el a mérkőzés, amikor helyzeteinket jól kihasználva és remek védekezést mutatva nagyobb előnyre tettünk szert.

ZKTE – Hévíz 53-36 (10-6,17-13,12-4,14-13)
Legjobb dobók: Kelemen Júlia (27), Halász-Lukács Réka (8), Banitz Boróka (12), Dulgyovai Lia (2), Németh Hedvig (1), Egyed Petra (1), Kovács Lili (1), Újvári Aliz (1)

A második összecsapáson az Ifjú Sólyomfiókák volt a lányok ellenfele. Közvetlenül egymás után játszottuk a két mérkőzést. Ez sajnos meglátszott a játékon. Az első mérkőzés sokat kivett a lányokból, nagyon elfáradtak. Viszont nem csak ennek tudom be a vereséget. A szombathelyi fiúk jobb játékerőt képviseltek, mint mi. Technikailag képzettebb csapat és fizikailag is fölénk nőttek.

Ifjú Sólyomfiókák- ZKTE 73-29 (14-4,27-6,16-13,16-6)
Legjobb dobók: Banitz Boróka (10), Kelemen Júlia (8), Halász-Lukács Réka (5), Egyed Petra (2), Németh Hedvig (1), Szakonyi Nagy Orsolya (1), Dulgyovai Lia (1), Kovács Lili (1).

2021.12.19-én Zalaegerszegen rendeztük a kenguru bajnokság 3. fordulóját. Ellenfeleink a Zalakerámia ZTE KK és a Tapolcai Rakéták csapatai voltak.

Az első összecsapáson a teremszomszéd ZTE KK ellen játszottunk. Bár vereséget szenvedtünk a fiúk ellen, de az elmúlt mérkőzéshez képest előrelépést tapasztaltam, elsősorban a támadó játékban. Kevesebb volt az egyénieskedés, mindenkinek konkrét feladata volt, amit próbált megoldani. A fiúk gyorsaságával nem tudtuk felvenni igazán a harcot. A játékunkban még mindig sok volt a technikai hiba, mint például a lépéshiba, elindulás, megállás és védekezésben a helyezkedéssel is akadtak gondok.

ZKTE- Zalakerámia ZTE KK 48-119 (8-33,14-29,10-32,16-25)
Dobók: Kelemen Júlia (24), Banitz Boróka (12), Nagy Borbála (5), Orbán Rebeka (3), Németh Hedvig (3), Kovács Lili (1).

Közvetlenül egymás után játszottuk a második mérkőzést. Sajnos a fáradtság jeleit, érthető módon, tapasztaltam a lányokon. Az első félidőben felváltva estek a kosarak és 38-38-as állással vonultunk pihenőre. A második félidő elején kellő koncentráltsággal 10 pontos előnyt építettünk ki magunknak. Sajnos a mérkőzés végére elkezdtünk kapkodni, amit az ellenfél ki is használt, hiszen 4-5 pontra felzárkóztak. A hajrában összeszedtük a védekezésünket és támadásban is bedobtuk a ziccereket, így megérdemelten nyertünk.

Tapolcai Rakéták- ZKTE 59-65 (15-15,23-23,8-18,13-9)
Dobók: Banitz Boróka (26), Kelemen Júlia (25), Nagy Borbála (8), Orbán Rebeka (3), Egyed Petra (1), Újvári Aliz (1), Kovács Lili (1).

Összességében elégedett voltam a lányokkal, dolgozunk tovább, kiemelt figyelmet fordítva a mérkőzéseken tapasztalt hibákra, hiányosságokra.