Junior csapatunk már a szezon kezdetén komoly erőpróbákon van túl
2021. szeptember 28.

Két hét leforgása alatt öt kemény mérkőzést vívott meg U18-as csapatunk előbb Miskolcon, majd Nagykanizsán, hogy egy esetleges bravúros szereplésnek köszönhetően történelme során először szerepelhessen a kiemelt bajnokságban.

2021. szeptember 11-12., szombat-vasárnap, Miskolc, I. forduló
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia “A” - ZKTE 77-65 (11-13, 16-13, 28-22, 22-17)
ZKTE: Óházy Julianna (29), Kocsárdi Emese (-), Szabó Kinga (3), Ács Alexandra (20/6), Peterdi Fruzsina (-). Cserék: Molnár Hanna (-), Lepár Margaréta (11), Péterfi Anna (-), Jagodics Lilla (2), Büki Virág (-), Martonics Linda (-).

A nyitómérkőzésen az utolsó 2-3 percig nyílt volt a találkozó, de sajnos a kulcsemberek kipontozódásai miatt nem maradt elég erőnk a jelentős magassági fölényben lévő fehérváriakkal szemben ahhoz, hogy a végjátékban a magunk javára fordítsuk az összecsapást.

ZKTE – Miskolci Sportiskola 50-84 (10-23, 8-25, 9-19, 23-17)
ZKTE: Óházy Julianna (16), Szabó Kinga (4), Kocsárdi Emese (-), Ács Alexandra (13/3), Peterdi Fruzsina (-). Cserék: Molnár Hanna (4), Büki Virág (2), Péterfi Anna (2), Lepár Margaréta (2), Jagodics Lilla (4), Martonics Linda (3/3).

A hazai csapat már az első félidőben átgázolt rajtunk szombati második, dupla mérkőzésünk folyamán, majd rutinosan és magabiztosan őrizve jelentős előnyét teljesen megérdemelten győzött.

Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia “A” - ZKTE 72-53 (16-22, 15-10, 17-11, 24-10)
ZKTE: Óházy Julianna (20), Ács Alexandra (7), Szabó Kinga (3/3), Lepár Margaréta (5/3), Molnár Hanna (3). Cserék: Kocsárdi Emese (-), Péterfi Anna (-), Büki Virág (4), Jagodics Lilla (2), Martonics Linda (-).

15 perc szinte tökéletes és felszabadult játék után (16-26) teljesen érthetetlen módon elkezdtünk görcsösen és sok hibával játszani, amit ellenfelünk percről-percre könyörtelenebbül kihasznált. A 32. percben 53-47-nél sajnos végleg megtorpantunk, így egy összességében nyerhető mérkőzésen szenvedtünk túlzó arányú vereséget.

Rózsás Gábor: “Ilyen erősségű csapatok néhány perces hullámvölgyeket már nagyon-nagyon komolyan megbüntetnek. Itt már nem elég egyszerre csak 6-7 játékosunknak élesnek lenni, a teljes keretnek 100%-ig koncentráltnak kell maradnia minden egyes másodpercben az elejétől a végéig fizikálisan és mentálisan is. A szezon folyamán azért fogunk dolgozni, hogy még ennél is közelebb tudjunk férkőzni az élmezőnyhöz, s amennyiben tudunk tovább fejlődni elsődlegesen mentálisan, akkor meglesz a lehetőségünk arra, hogy azokat a győzelmi esélyeket, amelyek megvoltak mindkét akadémiai csapat ellen végre megragadjuk és kihasználjuk.”

2021. szeptember 25., szombat, Nagykanizsa, II. forduló

ZKTE – Szolnoki MÁV SE 63-54 (20-12, 12-11, 13-18, 18-13)
ZKTE: Szórád Anna (12), Kocsárdi Emese (8), Szabó Kinga (4), Péterfi Anna (3), Ács Alexandra (11). Cserék: Bekő Ráhel (2), Bartáky Panka (-), Büki Virág (7), Óházy Julianna (16).

Betegséghullám és sérülések tizedelték a keretünket a II. forduló előtti héten, így igazából átlag 6-7 fővel edzeni, készülni sem tudtunk kifejezetten erre a megmérettetésre. Csapatunk minden nehézség ellenére csupaszív és taktikus játékkal több alapemberét is nélkülözve megszerezte első győzelmét a kiemelt selejtezőben a hozzánk hasonlóan végig nagyon és sportszerűen küzdő szolnoki együttes ellenében.

Kanizsai Vadmacskák SE – ZKTE 92-66 (27-19, 24-13, 20-15, 21-19)
ZKTE: Óházy Julianna (14), Szórád Anna (30/9), Szabó Kinga (-), Péterfi Anna (2), Ács Alexandra (15). Cserék: Bartáky Panka (2), Kocsárdi Emese (-), Büki Virág (3), Bekő Ráhel (-).

Próbáltuk a második mérkőzésünkön a pihentebb és több játékossal rendelkező hazai csapat ellen mozgósítani tartalékainkat, ami a helyzetünkhöz képest jól sikerült is. Az összecsapás jelentős részében elfogadható, masszív játékot produkáltunk, felvettük a kesztyűt a mindig kemény és agresszív ellenféllel, de sajnos a félidei pihenő előtt volt egy kétperces összeomlásunk, amit egy 16-3-as rohammal büntettek a hazaiak és ez rányomta a bélyegét a találkozóra.

Rózsás Gábor: “Büszke vagyok a csapatunkra, úgy gondolom, hogy mind az öt mérkőzésen sportszerűen küzdöttünk az utolsó pillanatig és végül még egy győzelmet is sikerült szereznünk, jó és hasznos mérkőzéseket vívtunk. Az látszik, hogy lépkedünk egyre közelebb az élmezőnyhöz, egyre stabilabbak vagyunk, viszont függetlenül attól, hogy éppen mennyi hiányzónk van vagy mennyire fiatal a csapatunk, védekezésben sokkal agresszívebbnek, keményebbnek kell lennünk, illetve mentálisan erősebbnek, koncentráltabbnak. Öt ellenfelünkből végül négy bejutott a kiemelt bajnokságba, ez is mutatja, hogy erős csapatokkal mérkőztünk, s velük tudtunk egészen jó mérkőzéseket játszani, szóval bizakodóak lehetünk a folytatást illetően. Az itt szerzett tapasztalatokat beépítjük az edzésmunkába és szeretnénk még továbblépni minden téren egyénileg és csapatként egyaránt!”