Jól küzdötöttünk, de mégis kikaptunk
2021. február 17.

A 14. fordulóban a Győr vendégeként játszottunk. A lányok nagy akarással és helyenként jól is játszottak.

Uni Győr Mély Út–ZTE NKK 98-76 (34-21, 19-19, 23-22, 22-14)
Győr, Egyetemi csarnok, zárt kapuk mögött. Jv: Győrffy P., Fodor, Horváth Cs.

Uni Győr Mély Út: Török 15/6, Dubei 8/3, Dombai 11/3, Kiesel 18/3, Mompremier 19. Csere: Keita 6, Barnai 5, Lass 3, Révész 8, Varga 4, Rozmán 1. Vezetőedző: Iványi Dalma.

ZTE NKK: Dzombeta 27/6, Chromej 8/3, Horváth Fru. 8, Tuchscherer, Szabó P. 28/3. Csere: Kulcsár 5, Úr, Horváth Fa., Dömötör, Szabó K., Németh. Vezetőedző: Ambrus Péter.

Kipontozódott: Tuchscherer (36.), Horváth Fru. (37.).

Az első támadásnál mindjárt labdát szereztünk, majd egy közelit, újabb jó védekezés után Chroméj Hajni egy triplával kezdett (0-5). Török két gyors triplájával rendezte a sorokat a Győr (6-5). Harcoltak, küzdöttek a lányok és a házigazda nem tudott nagy előnyt kiharcolni. Helyenként tetszetős támadásokat vezettünk és fejeztünk be pontokkal. A 7. percben Dzombeta büntetőjével egy pont volt csak a különbség (20-19), de a hajrában kiengedtünk és ezt a Győr kihasználta és tíz pont feletti előnyt szerzett (34-21).

A második negyedben is nagy csatát vívott Szabó Petra a gyűrű alatt a jóval magasabb Mompremierrel. Csapatkapitányunk és Dzombeta pontjaival remekül tartottuk magunkat. A 17. percben Chroméj büntetőjével tíz ponton belülre zárkóztunk (45-36). A Győr tartotta az első játékrészben megszerzett előnyét. A kitartásunknak és küzdésünknek hála döntetlenre hoztuk ezt a negyedet (53-40).

A nagyszünet után Mompremier szórta meg magát és próbált ellépni a házigazda (60-44). Továbbra is Dzombeta és Szabó hozta a pontokat és nekik köszönhetően nem szakadtunk le nagyon a Győrtől (70-56). A negyed végén Dzombeta triplájával tartottuk a távolságot (76-62).

A záró negyed elején megint jobban kezdett a házigazda. A 32. percben Horváth Fruzsina 2+1-vel közelítettünk, majd Dzombeta újabb triplájával tartottuk a lépést ellenfelünkkel (82-68). A találkozó végén húsz pont fölé torta a különbséget a Győr. Az utolsó kosár, egy távoli, a mérkőzés legjobbjának Szabó Petrának a nevéhez fűződött (98-76).