tippmix
Jól helytálltunk a Sopron ellen, de lehetett volna még jobb is
2019. november 03.

A válogatott szünet előtti utolsó bajnokin a Sopron Basket csapatát fogadtuk. A csapatok bemutatásakor Gáspár Dávid hatalmas tapsot kapott, ami érthető is az elmúlt szezon fényében. A vendégek két kulcsemberüket is nélkülözték (January, Brooks), nálunk teljes volt a keret.

ZTE NKK - Sopron Basket 64-87 (20-25, 12-11, 16-27, 16-24)
Zalaegerszeg, 500 néző, Jv: Cziffra, Tóth, Major

ZTE NKK: Nagy 6, Kovács 2, Burkholder 8, Hayes 26, Horti 9/3, csere: Ndiba 9, Dömötör-, Delic 4, Kuttor -, edző: Molnár József

Sopron Basket: Fegyverneky 6, Czukor 3/3, Crvendakic 21/15, Krajisnik 12, Határ 16, csere: Weninger 10/3, Dibei 13/9, Varga A. 6, edző: Gáspár Dávid

Hayes remek egyéni akciója végén szereztünk vezetést, amit csak két perc elteltével egyenlítettek ki a vendégek. Crvendakic kapta el a fonalat és két triplát és egy duplát szerezve ellépett a Sopron. Hayes duplája után Fegyverneky ziccerezett és egyből időt is kértünk (4-12). A 6. percben Horti triplájával zárkóztunk volna, de Crvendakicsnak is volt egy távoli válasza (7-15). Nem hagytuk leszakítani magunkat és Burkholder és Hayes pontjaival zárkóztunk. A 8. percben Ndiba 2+1-vel három pontra feljöttünk (14-17). A hajrában hét ponttal elléptek a vendégek, de a játékrész utolsó momentuma a miénk volt: Kovács szerzett egy remek közelit (20-25).

Jó ritmusban kezdtük a második negyedet. Burkholder közelije után labdát szereztünk és Janis végigrobogva a pályán pontosan ziccerezett (24-27). Vendég időkérés után Horti középtávolijával egy pontra zárkóztunk (26-27). Fegyverneky és Harár pontjaival rendezte a sorait a címvédő a 14. percben (26-31). Jól védekeztünk és nem hagytuk könnyű kosarakat szerezni a Sopront. Burkholder közelijével zárkóztunk a negyed felénél (28-31). Határ duplája után Hayes faulttal együtt szerzett kosarat és kettő pontra zárkóztunk (31-33). A 18. percben Határ szabálytalankodott Nagy Dórival szemben, ami sportszerűtlent ért, de csak egy büntetőt értékesített irányítónk így elmaradt az egyenlítés (32-33). Crvendakic negyedik hármasával tartotta előnyét a nagyszünetben a Sopron (32-36).

A nagyszünet után Delic közelijével indítottunk, de Dubei gyorsan elsüllyesztett egy triplát a gyűrűnkben (34-39). Határ és Dubei pontjaival tartotta előnyét a Sopron. Nálunk Horti tette vissza Keyona kimaradt közelijét, majd amerikai centerünk büntetőzött pontosan (38-43). A 24. percben újra Dubei keze sült el távolról, majd Hayes szerzett egy közelit Delic passzából. Weninger tempója után időt kértünk (40-48). Delic szép középtávolija nyitotta a 25. percet (42-48). Fizikális, de egyben kapkodó volt a játék, sok ponttalan dobással mindkét oldalon. Weninger triplájára Nagy válaszolt három ponttal, igaz 2+1-es bontásban (45-51). A 27. percben Crvendakic előbb ziccerből szerzett kosarat, majd ötödik tripláját is megszerezte (45-56).  Jól védekezett a Sopron és mi kizökkentünk a ritmusból. Czukor triplájával távolodtak a vendégek (45-61). A 29. percben Hayes szerzett labdát és egyedül is oldotta meg, ráadásul faulttal együtt (48-61). A negyed végén Crvendakic a büntetővonalról is eredményes volt (48-63).

Két vendég és egy hazai kosár vezette fel a záró felvonást (50-67). Hazai időkérés után Krajisnik, majd Burkholder volt eredményes. A 33. perc elején Horti Dóra büntetőivel faragtunk a hátrányunkon (54-71). Sajnos újabb Dubei tripla következett, majd Hayes közelije. A 34. percben Weninger három büntetőjével már húsz pont fölé nőtt a Sopron előnye (56-77). Sok hibával, eladott labdákkal és ponttalanul játszottunk, a vendégek pedig fokozatosan növelték az előnyüket (58-81). Soproni időkérés után Dubei duplája következett, majd Nagy büntetői (60-83). Az utolsó percen belül Janis és Hayes is szerzett egy duplát. A mérkőzés Határ közelijével zárult és megérdemelt Sopron győzelemmel (64-87).