Az alsóházi rájátszásban már a második kört kezdtük a Cegléd ellen.

ZTE NKK-VBW CEKK Cegléd 74-78 (15-20, 17-24, 21-21, 21-13)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Goda, Jakab, Horváth

ZTE NKK: Dzombeta 25/6, Dömötör 2, Kulcsár 2, Szabó P. 21/3, Tuchscherer 9, Csere: Horváth Fru. 6, Úr, Saad 9, Vezetőedző: Ambrus Péter

VBW CEKK Cegléd: Ruják 6/3, Szirony 12/6, Gorjanácz 19, Mcbryde 5/3, Kobolák 12/6, Csere: Viszmeg, Révész 6, Sotiriou 18/3. Vezetőedző: Konstantinod Keramidas

Kipontozódott: Úr (33’), Tuchscherer (36’),

Mányoky Judit és Horváth Fanni sérülés miatt hiányzott, a vendégeknél Moore és Ortiz volt távol, igaz tőlük már hétközben elköszönt a Cegléd.

Szabó Petra utolsó másodperces hárompontosával kezdtünk, majd csapatkapitányunk a következő támadásban még két büntetővel megtoldotta pontjait (5-0). Rendezte a sorait a Cegléd és a 4. percben Gorjanácz közelijével már náluk volt az előny (8-10). A folytatásban kiegyenlített játék folyt a pályán, sok hibával tarkítva. A 8. percben, könnyű ziccerekkel, hatpontos előnyt harcolt ki magának a vendégcsapat (12-18). Az utolsó percben Dzombeta dobott nagyon messziről távolit, de az előny továbbra is a Ceglédnél volt (15-20).

Ambrus Péter pontosabb és gyorsabb játékot kért a lányoktól, akik 7-0-s futással kezdték a második játékrészt (22-20). Három perc elteltével kapott erőre a Cegléd és egy 0-10-es rohanással nyolcpontos előnybe került (22-30). Időt kértünk, de nem tudtuk megtörni a vendégek lendületét (24-33). Nem működött a ZTE védekezésünk, emellett pedig kapkodtunk a támadásaik során. A félidő végére kétszámjegyű hátrányt szedtünk össze (32-44).

A nagyszünet után próbáltunk gyorsabb ritmusban játszani, de hiába szereztünk kijátszott támadásokból kosarakat, rendre kaptunk ugyanennyit. A Cegléd erőlködés nélkül tartotta előnyét. A 26. percben, hazai időkérés után összekapták magukat a lányok és kiegyenlítették a negyedet. Az utolsó másodpercben Kulcsár szerzett kosarat (53-65). Ekkor még senki sem gondolta, hogy akár szoros is lehet a mérkőzés.

A záró negyed elején egész pályára kitoltuk a védekezésünket, próbálva hibára késztetni a vendégeket. Saad pontjaival tízen belülre jöttünk (56-65). Az agresszív védekezésünknek köszönhetően a 33. percben hét pontra visszajöttünk (60-67). Vendég időkérés után Saad tovább csökkentette a hátrányunk (62-67). Sotiriou és Gorjanácz pontjaival tartotta a távolságot a Cegléd (66-72). A 38. perc elején Horváth Fruzsina közelijével négy pontra olvadt a vendég előny (67-72). Másfél perc volt hátra, amikor Dzombeta labdát szerzett és ziccerével két pontra feljöttünk (72-74). Gorjanácz, ha nehezen is, de begyömöszölt egy duplát, majd Sotiriou büntetőivel vált biztossá a vendégek győzelme. Az elejét elengedtük, de jól hajráztunk, de sajnos ez nem volt elég, hogy fordítani tudjunk. Így az első sikerre még várnunk kell.