Ismét a második félidő döntött
2021. január 03.

A 19. fordulóban, az év első meccsén a Vasas Akadémia vendégei voltunk. Az első félidőben még tartottuk a lépést, de a másodikban teljesen összezuhantunk.

Vasas Akadémia – ZTE NKK 86-62 (30-26, 16-16, 25-6, 15-14)
Budapest, Zárt kapuk mögött, Jv: Pozsonyi, Nagy, Sörlei

Vasas Akadémia: Papp 2, Tóth 8, Madár K. 7/3, Bach 14/3, Fraser 14, csere: Szerencsés 6, Madár E. 6, Smailbegovic 13/3, Hizsnyik 5, Budácsik 7, Salamon 4, Mudra, edző: Milos Pavlovic

ZTE NKK: Dzombeta 10, Mányoky 13/9, Horváth Fru. 1, Szabó P. 27, Tuchscherer 11/3, csere: Dömötör, Chroméj, Kulcsár, Németh, Horváth Fa. Edző: Ambrus Péter

A mérkőzés elején Fraser pontjaival 5-2-re ellépett a Vasas. A 2. percben Dzombeta ziccerével átvettük a vezetést (5-6). A találkozó első triplájával Madár fordított, majd Horváth Fruzsina egyenlíthetett volna, de csak egyik büntetőjét értékesítette (8-7). Jó ritmusban játszottunk és Szabó Petra közelijével visszavettük a vezetést (8-9). A 4. percben Mányoky triplájával már hét ponttal jártunk ellenfelünk előtt (10-17). A Vasas felgyorsította a játékot és ez nem feküdt nekünk. A fővárosiak Bach Boglárka vezetésével 8-0-át futva fordítottak (18-17).  Szabó közelije után Dzombeta szerzett labdát a 7. perc elején és passzából Mányoky dobott kosarat (18-21). A 8. percben Smailbegovic egyenlített egy távolival (23-23).  A negyed vége a hazaiaké volt és négy pontos előnyt harcoltak ki maguknak (30-26).

Másfél perc után a Budácsik szerzett kosarat, de Dzombeta révén egyből volt válaszunk (32-28). Két gyors kosárral távolodott a Vasas, de Tuchscherer közelijével nem hagytuk leszakítani magunkat (36-30). Kapkodó volt a játék, sok pontatlansággal mindkét oldalon. Jól védekeztünk, többször is volt lehetőségünk, hogy közelebb kerüljünk ellenfelünkhöz. A negyed feléné Bach triplájával mozdult előre a Vasas, majd gyorsindításból Tóth szerzett kosarat, mi pedig időt kértünk (41-30). Kezdett nagyra nyílni az olló a két csapat között (45-30). A 18. minutumban Tuchscherer ötperces góltalanságunkat tört meg egy duplával. Remekül hajráztunk Szabó Petra sorozatban öt pontot szerzett, majd Tuchscherer hintett egy távolit. A félidő végén Dzombeta büntetőivel négy pontra csökkentettük a hátrányunk (46-42).

A nagyszünet után jött a szokásos beragadás. A Vasas két perc alatt 11-0-át futott (57-42). Érthetetlen, hogy mérkőzések óta a második félidő elejét rendre elrontjuk előnyt adva ellenfeleinknek. Kihasználta gyengélkedésünket a Vasas és konkrétan átrobogtak rajtunk.  A 26. percben Szabó Petra büntetőivel mozdultunk el a holtpontról, majd Mányoky toldotta meg gyorsan egy triplával (69-46). A negyed végét Dzombeta büntetőivel zártuk (71-48).

A záró negyed elején is tovább tartott a rossz periódusunk, hiszen újabb 4 és fél percnyi előnyt adtunk ellenfelünknek. Ekkor Szabó Petra büntetőivel szereztük első pontjainkat. A folytatásban, mivel már eldőlt a mérkőzés visszavett a lendületből a házigazda. Szabó Petra harcosságát kell dicsérni, aki ebben a játékrészben egyedül vitte a hátán a csapatot és 14 pontot szerzett (más nem talált a gyűrűbe).

Az első félidőből kiindulva sokkal több volt ebben a mérkőzésben. A második félidő negatív játékával valamit kezdeni kell, hogy a közvetlen riválisok ellen egy hajszálnyi esélyünk lehessen.