Idegenben is legyőztük az SZPA-t
2024. január 14.

Az Amatőr NB I-es bajnokság 11. fordulójában a fővárosi SZPA-HSE együtteséhez utazott csapatunk. Az idei esztendő első összecsapásán a második félidőben mutatott jó védekezésünk és ponterős játékunknak köszönhetően értékes győzelmet szereztünk.

SZPA-HSE- ZTE NKK 58-71 (17-21, 14-15, 9-24, 18-11)
Budapest, Jv: Horváth, Kiss

SZPA-HSE: Opitz K. 11/3, Eckler 12, Kiss-Balsay 21, Balsay 6, Serfőző 4, csere: Kaltenecker, Solymosi, Óvári, Opitz P. 4. edző: Szabó Róbert

ZTE NKK: Kovács 29/21, Óházy 2, Szórád 9/3, Ács 7/3, Horváth Fru. 2, csere: Jurkó 16, Péterfi 2, Szakonyi-Nagy 4, Kiss, Kocsárdi, Sonkoly. edző: Rózsás Gábor

Jól kaptuk el az első perceket és Kovács Georgina pontjaival kerültünk előnybe (0-5). Fokozatosan vette fel a ritmust a házigazda és a negyed felénél Opitz hármasával fordítottak (6-5). Kovács jelentette a különbséget ezekben a percekben és újabb öt pontot tett a közösbe és visszavettük a vezetést (6-10). A folytatásban sikerült hét ponttal ellépnünk, amiből a 9. percre háromra visszajött az SZPA (15-18). A negyed vége ismét a miénk volt és Kovács újabb triplájával távolodtunk (17-21).

A második negyed elejét is megnyomták a lányok. Jurkó, Szórád és Óházy kosaraival tizenkét pontos előnyt harcoltunk ki magunknak (19-31). A folytatásban mindkét oldalon sok volt a hiba, sok dobás maradt ki. Hazai oldalon Kiss-Balsay Réka gyűjtögette a pontokat és hozta egyre közelebb csapatát. A 17. percben Kovács hármasa lendítette előrébb csapatunkat (25-36). A hajrában már csak a hazaiak voltak eredményesek, de így is öt ponttal megnyertük a félidőt (31-36).

A nagyszünet után szó szerint állva hagytuk a fővárosiakat, hiszen négy perc alatt 1-14-es futottunk és megalapoztuk a mérkőzés további részét (32-50). A hazaiak csak a félidő felénél szerezték első mezőnykosarukat. Egyet szusszantak a lányok, aztán robogtunk tovább és a negyed hajrájában Kovács két triplájával már 20 ponttal vezettünk (40-60).

A záró játékrész elején Kovács duplájával és Ács hármasával tovább növeltük az előnyünket (40-65). Sorban jöttek a cserék, Szakonyi-Nagy Virág is jó szállt be a padról. A negyed végén még próbált hajrázni a SZPA, de ez már kevésnek bizonyult. Csapatunk végig kézben tartotta a mérkőzést és megérdemelten nyert 58-71-re.

Rózsás Gábor: -Hosszú mérkőzés-mentes időszakon vagyunk túl, így nem volt meglepő, hogy összességében hullámzó volt a teljesítményünk. Már az első negyedben komoly faultproblémákkal szembesültünk, de sikeresen átalakítottuk a szerkezetünket és rotációnkat. A kulcs a 3. negyedben mutatott csapatvédekezésünk volt, amellyel megalapoztuk a sikerünket. Minden idegenben elért győzelem nagyon értékes ebben a pontvadászatban, gratulálok hozzá a csapatomnak!