Idegenben is legyőztük a Baját
2022. május 23.

Az utolsó előtti fordulóban a Bajára utazott csapatunk. A találkozón, gyakorlatilag végig vezetve sikerült megszereznünk a győzelmet.

Bajai NKK- ZTE NKK 75-91 (18-23, 16-19, 32-36, 9-13)
Baja, Jv: Farkas, Nagy

Bajai NKK: Pálfi 23/3, Tamás 16/3, Hilcz 13/12, Istókovics 15/9, Scherer 4. csere: Szakony 4, Orsós, Kovács, Buglyó, Emelieze. edző: Tamás Zoltán

ZTE NKK: Kovács 24/12, Frindt 13/3, Horváth Fru. 14, Horváth Fa. 2, Pap 25. csere: Ács, Soós 7, Szórád 4/3, Óházy, Molnár 2. edző: Czukor Bence

Pontosabban kezdtünk ellenfelünknél és a 2. percben 2-6-ra vezettünk. A lendület megmaradt a folytatásban is, de a pontosság elillant és a hazaiak kezdtek felzárkózni. A 9. percben Pálfi büntetőivel átvette a vezetést a Baja (17-16). Pap közelije és Kovács távolija kellett, hogy újra előnybe kerüljünk. A végén Kovács büntetőivel növeltük előnyünket (18-23).

A második negyed elejét megnyomták a lányok: Horváth Fruzsi két duplájával, majd Kovács és Soós közelijével már tíz pont fölé növeltük az előnyünket (20-31). Ismét jött egy kisebb hullámvölgy, de szerencsére a házigazda nem tudott túl közel kerülni hozzánk. A 16. percben Frindt fújt ébresztőt és sikerült tartanunk a 8-10 pontos különbséget. A negyed végén Pap közelijével alakult ki a 34-42-es félidei eredmény.

A nagyszünet után nem a védekezésben jeleskedtek a csapatok, hanem a pontszerzésben. Hármassal nyitottak a hazaiak, majd egy jó sorozat végén Szórád hármasával és Horváth Fruzsi közelijével növeltük az előnyünket (39-51). A 24. percben Frindt harcolt ki sportszerűtlen hibát és büntetői után Pap toldotta meg pontjainkat egy közelivel (45-59). Felpörgettük a ritmust és pillanatok alatt elléptünk ellenfelünktől (50-67). Nem hagyta magát a Baja, egymás után három támadásból is triplát dobtak, amire csak egyel tudtunk válaszolni és a 28. percben 61-70-nél időt kellett kérnünk. A negyed végét megnyomtuk, de Hilcz egy távolival elrontotta az összeképet (66-78).

A záró negyed is hazai kosárral kezdődött, majd Soós szerzett egy középtávolit. A 33. percben Kovács harcolt ki sportszerűtlen hibát, majd gyorsan szórt egy távolit (68-86). A hajrában még próbálkoztak távoli dobásokkal a hazaiak, de kevés sikerrel. A végén Molnár Hanna is pályára lépett és egy közelivel hálálta meg a bizalmat és zárta le a találkozót (75-91).