Hosszabbításban kaptunk ki a Bajától
2024. január 22.

Az Amatőr NB I 12. fordulójában a Bajai NKK együttesét fogadtuk. A mérkőzést jól kezdtük, de a második negyed közepétől kiengedtük a kezünkből az irányítást és innentől végig az eredmény után futottunk. Végül egy utolsó másodperces kosár döntötte el a mérkőzést a vendégek javára.

ZTE NKK- Bajai NKK 102-104 hu. (22-13, 18-30, 22-23, 27-23, 13-15)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Csák, Kovács

ZTE NKK: Kovács 39/21, Óházy 4, Ács 17, Szórád 4, Horváth Fru. 9, csere: Jurkó 23/6, Péterfi 3/3, Szakonyi-Nagy 3/3, Kiss. Edző: Rózsás Gábor

Bajai NKK: Kucsora 26, Hilcz 25/18, Szakony 12/3, Tamás 10/3, Scherer 19, csere: Kovács, Purger 9/6, Orós 2, Buglyó 1. edző: Tamás Zoltán

Lendületesen kezdtük a mérkőzést és Kovács vezérletével a 2. percben 7-0-ra vezettünk. Lassan ébredtek a vendégek, akik többnyire távolról próbálkoztak, de kevés sikerrel. A 6. percben Szórád kosarával tizenegy ponttal elléptünk (16-5). A negyed végéig kitartott a lendület és magabiztosan tartottuk előnyünket (22-13).

Szakonyi-Nagy hármasával nyitottuk a második negyedet (25-13). A palánk alatt nem tudtunk mit kezdeni Scherer harcosságával, aki négy pontra hozta fel csapatát (25-21).  Úgy tűnt használ az időkérés, mert hamar négy pontot szereztünk, majd a 16. percben Kovács büntetőivel ismét nyolc ponttal elléptünk (33-25). A hajrára szétesett a játékunk és a vendégek ledolgozták a hátrányukat és Purger hármasával a vezetést is átvették (40-43).

A második félidőben új mérkőzés kezdődött. Eddig a vendégek futottak utánunk, most nekünk kellett ugyanezt tennünk. A 22. percre kilenc ponttal ellépett a Baja (43-52). Nem jól működött a védekezésük és hiába szereztünk kosarakat, mindig volt válasza a vendégeknek. Hullámzott a mérkőzés, mindkét oldalon sok hibával. A Baja feljavult támadójátékának köszönhetően 4-5 pontnál közelebb nem engedte csapatunkat (62-66).

A záró negyed eleje hasonló mederben zajlott, mint az előző, annyi különbséggel, hogy már lőtávolba zárkózott csapatunk, csak az áttörés hiányzott. A 34. percben Péterfi hármasa és Kovács labdaszerzésből szerzett ziccere egyenlítést jelentett (73-73), de még mindig nem mi irányítottuk a mérkőzést. A 39. percben Jurkó hármasával végre fordítottunk, de Szakony egy duplával visszavette a vezetést a vendégeknek, majd az utolsó másodpercekben Jurkó egyenlített, de a második büntetője kimaradt így a győzelem helyett hosszabbítás következett (89-89).

A ráadás elején Hilcz hármasaival került előnybe a Baja (91-95). A lányok nagyot küzdöttek és az utolsó percen belül Ács közelijével fordítottak (100-99). Purger hármasával vette vissza a vezetést a vendégcsapat, majd Kovács büntetőkkel egyenlített. Az utolsó másodpercbe Kucsora kiszorított helyzetből szerzett közelit, amivel eldöntötte a mérkőzést (102-104).

Rózsás Gábor: - Gratulálok az ellenfél csapatának a győzelemhez, idegenben 89, majd a ráadásban még 15 pontot dobni önmagáért beszél! Az első negyedben nagyjából az történt, amit szerettünk volna, amire készültünk. Ezután azonban teljesen indokolatlanul egyre több és több figyelmetlenséget és fegyelmezetlenséget követtünk el mindkét térfélen. A vendégek ezt könyörtelenül kihasználták, mi pedig a periódus derekától belementünk 25, aztán a ráadásban még 5 perc flúgos futamba. A támadójátékunkkal alapvetően nem volt gond, viszont ilyen védekezéssel nem lehet mérkőzést nyerni, csak bízni a nagy adok-kapok közepette a szerencsében. Az utolsó dobás a Baja csapatáé volt a hosszabbításban, ami után ők örülhettek a győzelemnek! Ahogy a hat győzelmet is együtt harcoltuk ki, úgy ezt a sajnálatos harmadik vereséget is közösen, csapatként hoztuk össze. Köszönjük a szépszámú szurkolónak, hogy ismét az elejétől a végig lelkesen buzdítottak minket!