ZKK Trenjevska 2009- ZTE NKK 51-60 (12-14, 15-15, 12-16, 12-15)
Zágráb, Tresnjevka Sports Hall

ZKK Trešnjevka 2009: Erjavec 8, Soric -, Marta Galić 8, Mühl 10, Škara 4, Hadžihusejnović -, Marija Galić 6, Pavić -, Kostić 4, Šlang -, Katavić 11. Edző: Dean Nemec

ZTE NKK: Gáspár-Szalay 11, Nagy 14/6, Kovács-, Burkholder 19/6, Daniels 4, csere: Horváth 5, Velkely -, Jurko -, Orsó -, Böröndy 5/3, Hegedüs -Őri 2, Vincze -, Edző: Gáspár Dávid

Vasárnap este Horvátországban, pontosabban Zágrábban vendégeskedett együttesünk a ZKK Trenjevska 2009 együttesénél.
A felkészülési mérkőzésen határozott védekezést kért a lányoktól Gáspár Dávid. Ezt a lányok remekül megoldották és az első negyedtől kezükben tartották a mérkőzést. Az első két negyed szoros csatát hozott és két pontos vendégvezetést a félidőben (27-29).

Kevés kosár esett az első félidőben és nem sokkal több a másodikban. Mindkét csapat a védekezésre összpontosított és a támadás befejezéseknél azért akadtak hibák. A lányok fokozatosan növelték előnyüket, ami a végére kilenc pontra duzzadt.

Remek erőfelmérő volt a találkozó a Forest 47. Nemzetközi Göcsej Kupa előtt. Rengeteget lehet tanulni egy másik játékstílust és iskolát képviselő nemzetközi csapattól. Gáspár Dávid szintén egyetért velünk, de természetesen ennél ő sokkal többet látott a mérkőzésen a pozitív és negatív dolgokból:

- Ezen a meccsen is bebizonyosodott, hogy a jó védekezésre lehet alapozni. De nem szeretném, hogy csak ebben merüljön ki a játékunk. Rengeteg üres, kidolgozott dobás (közte 8 ziccer) maradt ki. Nagyobb odafigyelést várok az ilyen helyzetek befejezésénél. Örülünk a győzelemnek és folytatjuk a munkát!

A lányok a hét elején már a hazai rendezésű, előbb említett kupára készülnek, ahol a Play Off Sarajevo (BIH), a PEAC-Pécs és az Atomerőmű KSC Szekszárd lesz az ellenfelük. A ZKK Trenjevska 2009 csapata szeptember 28-án viszonozza majd a látogatásunkat.