Harcosan játszottak a lányok, de ez nem volt elegendő a sikerhez
2022. május 08.

A 27. fordulóban a közvetlen rivális PINKK PVSK U23 együtteséhez utaztunk. Keretünkből hiányoztak az U16-os kadett bajnokság B döntőjében érdekelt fiatalok.

PINKK PVSK U23-ZTE NKK 85-72 (25-16, 18-16, 26-24, 16-16)
Pécs, PVSK NKA Csarnok, JV: Fleischmann, Csallóközi

PINKK: Tenyér 16/3, Szücs 10/6, Vincze 7/3, Borbás 9/3, Jáhni 19, csere: Kovács 16/6, Horváth 2, Pucz 6/6, Temes, Schmidt. edző: Kovács Martin

ZTE NKK: Kovács 8/3, Frindt 14, Horváth Fru. 8, Horváth Fa. 2, Pap 23, csere: Szórád 13/3, Ács 2, Soós 2. edző: Czukor Bence

Jó ritmusban kezdtük a találkozót. A 2. percben Horváth Fanni kosarával 6-2-re vezettünk. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok. A negyed hajrájában Tenyér irányításával kezdett ellépni a PINKK (21-14). Időt kértünk, de nem sikerültek a dobásaink és a hazaiak kilenc ponttal elléptek (25-16). A második negyed elején tartotta előnyét a hazai együttes. Próbáltunk feljebb zárkózni (30-24), de a pécsiek jól céloztak távolról újra elléptek tőlünk. A 17. percre már 15 pontra nőtt a hazai előny, amikor egy időkéréssel sikerült visszavetni a lendületüket és szorossá tenni a negyedet (43-32).

Jó energiákkal kezdtünk a nagyszünet után és öt pontra megközelítettük ellenfelünket (47-42). A 25. percben a ponterősen játszó Szórád Anna közelijével tovább csökkent a különbség. Jött egy hármas, majd hamarosan még egy és újra tíz pont fölé kúszott a hátrányunk. A negyed vége egyértelműen a hazaiaké volt (66-51). A záró negyed elején próbált leszakítani bennünket a PINKK, de a lányok nem hagyták magukat. Szívós akarattal, fáradtan, bár de nem szétesve küzdöttek a végsőkig. A hazaiak az első negyedben megszerzett előnnyel jól gazdálkodtak és megnyerték a mérkőzést.