Győzelemmel kezdtük a szezont
2021. szeptember 26.

Hazai pályán a DVTK U23-as csapata ellen kezdtük az NB I/B Piros csoportjának küzdelmeit. Remek első félidő után, a másodikban már nem tudtuk ugyan azt a játékot hozni, de a győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben.

ZTE NKK- DVTK U23 98-53 (31-5, 35-14, 15-18, 17-16)
Zalaegerszeg, 100 néző, JV: Hernicz, Tóth

ZTE NKK: Sánta 8, Kovács 21/9, Horváth Fru. 5, Gorjanácz 12/6, Pap 17. Csere: Óházy 6, Frindt 16/6, Soós 11, Horváth Fa., Ács 2, Szórád, edző: Czukor Bence

DVTK U23: Márkusz 21/6, Oláh 15/9, Nagy, Balla 9/6, Tóth, Csere: Suhajda 2, Király, Pomázi, Hajdu 6. edző: Ábrahám Márta

Az első perc bizonytalan játéka után extra sebességre kapcsoltak a lányok és a negyed felére tízpontos előnyt szereztek (12-2). A vendégeken az időkérés sem segített, hiszen az agresszív védekezés ellen nem tudtak mit kezdeni. Sok labdát szereztünk és azokat rendre gyorsindulásból pontokra is váltottuk (31-5).

A második negyed elején továbbra is gyors és pontos játékot játszottunk, ami a 14. percre több mint harmincpontos előnyt jelentett (46-5). Czukor Bence pályára küldte a fiatalokat is- Óházy Ács, Szórád- és a különbség ekkor is tovább nőtt. A hajrában két távolit is szereztek a miskolciak, amire Kovácsnak és Gorjanácznak is volt válasza (66-19).

A nagyszünet után is a sokmozgásos és sokpasszos játékra törekedtünk. A zónavédekezés nem ízlett ellenfelünknek, sok labdát szereztünk, de sajnos a támadásaink akadoztak (75-25). Időkérésünk után Kovács távolijával és Óházy szép középtávolijával lendültünk előbbre (80-26). Amikor egy kicsit kinyílt a védekezésünk, akkor szép dolgokat láthattunk a lelkesen küzdő vendégektől is, akik meglepetésre meg is nyerték a játékrészt (81-37).

A záró negyed elején Frindt Niki hármasaival próbáltunk lendületbe jönni, de a miskolciak is elkapták a fonalat és eredményesen játszottak, a széteső védekezésünket kihasználva (87-46). A negyed hajrája ismét a miénk volt és könnyű kosarakkal meneteltünk a száz pont felé, amit végül nem sikerült elérnünk. A mérkőzés összképét nézve a győzelmünk megérdemelt volt.

A lányok megérdemelten kaptak vastapsot lelkes közönségünktől.