Győzelemmel kezdtük a decembert
2021. december 04.

A 9. fordulóban a MAFC csapatát fogadtuk. A Hepp kupát leszámítva 21 nap telt el a legutóbbi bajnokink óta és ez valamelyest látszott a játékunkon. Mindent leszámítva sikerült megőriznünk a hazai veretlenségünket.

ZTE NKK-MAFC 66-53 (17-13, 18-11, 14-17, 17-12)
Zalaegerszeg, JV: de. Magyari, Antoni

ZTE NKK: Kovács 20/6, Frindt 11/3, Horváth Fru. 2, Gorjanácz 12/6, Soós 1. csere: Szórád 3/3, Ács 2, Pap 9, Óházy 2, Horváth Fa. 4. edző: Czukor Bence

MAFC: Miháczi 13/3, Horváth E. 5/3, Karlóczai 5/3, Aradi 16, dr. Varga 8. csere: Szeli 4, Szécsi 2, Kovács, Németh-Szabó. edző:

Nagy lendülettel kezdtük a találkozót, de hiába szereztünk majdnem minden támadásból kosarat, ugyanannyiszor a vendégek is eredményesek voltak. A 4. percre Gorjanácz és Kovács pontjaival négypontos előnyt szereztünk (10-6). Nem tudtuk megtartani az előnyt, mert a fővárosiak pillanatok alatt fordítottak (10-11). Időkérés után két gyors kosárral sikerült fordítanunk (14-11). Gorjanácz hármasával pedig megerősítettük a vezetésünk (17-13).

A hektikuss játék jellemezte a második játékrészt is. A 12. percben Gorjanácz hármasával már hét ponttal vezettünk, de rossz döntések nyomán ismét gyorsan kiegyenlítettek a vendégek (22-22). Megrázták magukat a lányok és a 18. percre nyolcpontos előnyt szereztünk (30-22). A negyed végét Kovács triplája zárta le (35-24).

A nagyszünet után mindkét együttes kapkodva kezdett. Két perc kellett, hogy megszerezzük az első pontjainkat, igaz a vendégeknek is ennyi időre volt szükségük. A 24, percben 39-32-nél időt kértünk, de továbbra sem találtuk a ritmusunkat. A 27. percben Szórád hármasával lendültünk előre, majd az újabb felzárkózási kísérletet Kovács triplájával vertük vissza (49-41).

A záró negyedet Kovács duplájával kezdtünk (51-41). A MAFC egy percre sem adta fel és Miháczi pontjaival megfelezte a különbséget. Ács középtávolija a legjobbkor jött, majd Frindt szerzett sorozatban öt pontot, közte egy triplával (58-46). Kovács pontjaival tovább növeltük a vezetésünket, majd hosszú percekig nem szereztek pontot a csapatok (62-48). Az utolsó két percet 5-4-re a vendégek nyerték, de ami nagyon fontos, hogy a mérkőzést mi nyertük.