Győzelemmel kedzett csapatunk az amatőr csapatok kupájában

A Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa 2023/2024-es kiírásának első fordulójában a szomszédvár Kanizsai Vadmacskák SE ellen léptünk parkettre. Végig vezetve, magabiztosan jutott tovább csapatunk a második fordulóba.

Kanizsai Vadmacskák SE-ZTE NKK 40-71 (10-19, 8-17, 8-23, 14-12)
Nagykanizsa, Benedek, Szecsődi

Kanizsai Vadmacskák SE: Németh 10, Rezsek 6, Szilágyi 10, Kiss 10, Kékesi 2, csere: Simon, Bagonyi 2, Simon A., Csordás, Simon-Riechel. edző: Gábor Erzsébet

ZTE NKK: Kovács 13/3, Óházy 9/3, Ács 15/3, Szórád 3, Jurkó 12, csere: Kocsárdi 2, Péterfi 2, Kiss 5/3, Csalló,Szakonyi -Nagy, Jagodics 2, Horváth Fru. 8. edző: Rózsás Gábor

A találkozó elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. A hazaiak nem hagyták magukat és felzárkóztak (4-6), de Kovács pontjaival sikerült ellépnünk (8-13). A negyed végére kilencpontos előnyt szereztünk (10-19). A második játékrészben hamar tíz pont fölé növeltük az előnyünk. A hazaiak becsülettel küzdöttek, de jobb ritmusban játszottunk, mint ők és ezt a különbségen is érezni lehetett. Az félidő utolsó percében Ács közelijével már húsz ponttal vezettünk, ami Rezsek duplájának köszönhetően nem marad a félidőben (18-36).

A nagyszünet után még jobban kijött a különbség a csapatok között és fokozatosan nőtt a különbség. A 27. percben Ács hármasával 24-55-re vezettünk. A negyed hajrájában Kocsárdi Réka is megszerezte felnőtt csapatunkban az első pontjait, az előnyünk pedig tovább nőtt (26-59). A záró negyed már csak formalitás volt, hiszen a mérkőzés már korábban eldőlt. Rózsás Gábor a fiataloknak is lehetőséget adott és végül 40-71-re megnyertük a találkozót és ezzel a Hepp Kupa második körébe jutott csapatunk.

Rózsás Gábor: -Gratulálok a nagykanizsai csapatnak a bajnokságban szerzett Kecskemét elleni győzelméhez! A mai produkciónál mindkét gárdának biztosan lesz sokkal jobb teljesítménye is a szezonban, de nem is ez a lényeg. 22 fiatal, zalai hölgy lépett ma parkettre a két csapatban, emelem kalapom mindannyiuk előtt!