ZTE NKK- Ludovika FCSM Csata 59-91 (24-21, 12-29, 10-21, 13-20)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Söjtöry, Varga-Záray, Makrai

ZTE NKK: Dzombeta 17, Mányoky 10, Úr 6/6, Horváth Fru., Szabó 13, csere: Tuchscherer 5, Dömötör 8/3, Horváth Fa., edző: Ambrus Péter

Ludovika FCSM Csata: Horváth 21/18, Angyal B. 7/6, Angyal N., Mányoky R. 3, Zempare 12, csere: Farkas, Hegedüs 13/3, Gyöngyösi 5/3, Lelik 12/3, Böröndy 18. edző: Tursics Krisztián

Angyal kettő távolijára, Mányoky két szép ziccerrel válaszolt (4-6). Szabó és Dzombeta harcosságának köszönhetően sikerült fordítanunk (8-6). Keményen és harcosan védekeztek a lányok és ez hozta magával, hogy jó ritmusba kerültünk. A 6. percben Úr Boglárka triplájával és Mányoky duplájával, öt ponttal elléptünk (17-12). Vendég időkérést követően is ritmusban maradtunk, a fővárosiak csak büntetőkből tudtak zárkózni. A negyed végén Horváth hármasa elkerülhető lett volna (24-21).

A második negyed elején Dömötör triplájával még tartottuk előnyünket, de a 12. percben, hosszú idő után Hegedüs büntetőivel újra a vendégcsapat vezetett (27-28). Egy 9-0-s futással úgy tűnt nagyobb előnyt tud szerezni a Csata, de Szabó közelijével és Úr triplájával visszajöttünk (34-37). Horváth triplával stabilizálta előnyét a Csata és felgyorsítva a játékot, könnyű kosarakat szerezve tíz pont fölé tornázta a különbséget (34-47). A hajrában visszaesett a koncentrációnk, amit pontokkal büntettek a fővárosiak (36-50).

A nagyszünet után is előjött a meccsek óta tartó leblokkolás, vagyis nem tudtunk kosarat dobni. A vendégek játszottak pontosabban és hamar húsz pont fölé tolták a különbséget (36-59). A negyed feléig kellett várni az első kosarunkra, amit Dzombeta még egy 2+1-es akcióval is megtoldott (41-62). Statikusan játszottunk, míg a vendégek magabiztosan tartották előnyüket (46-71).

Horváth hatodik hármasát szerezve nyitotta a záró negyedet. A vendégek valamelyest visszavettek a lendületből, amit harcos játékkal próbáltunk kihasználni. A 33. percen Dömötör Dorina harcosságát kell dicsérni, aki faulttal együtt szerzett kosarat (51-75). A folytatásban sajnos sok volt a rossz átadás, amiből újabb pontokat kaptunk. A hajrá ismét a fővárosiaké volt.