Az alapszakasz utolsó hazai bajnokiján a PEAC Pécs együttesét fogadtuk.

ZTE NKK- PEAC Pécs 81-79 (21-21, 25-18, 11-20, 24-20)
Zalaegerszeg, 250 néző, Jv: Tőzsér, Gál, Bagi (Bernáth)

ZTE NKK: Nagy 15, Böröndy D. 6/3, Burkholder 16/3, Hegedüs-Őri 10/3, Bays 18, csere: Horváth 3/3, Orsó-, Gáspár-Szalay 5/3, Böröndy V. 8, edző: Gáspár Dávid

PEAC Pécs: Mandic 12/6, Raksányi 6, Kuster 27, Juhász 20, Siksniute 8, csere: Szücs L. -, Licskai-, Szücs R.-, Fűrész 4, Zele 2, edző Boris Maljkovic

A találkozó elején kicsit bizonytalanul kezdtek a lányok és ezt a pécsiek kihasználták és a 4. percre hat ponttal elhúztak (4-10). Rendeztük sorainkat és Burkholder duplájával és triplájával, majd Bays közelijével egy 7-0-s futással átvettük a vezetést (11-10). Innentől vált élessé a mérkőzés és a csapatok is harcosabban játszottak. A negyed vége a vendégeké volt, úgy hogy Gáspár Dávid pihentetni kényszerült Burkholdert, mert hamar összeszedett három faultot.  Gáspár –Szalay Virág egy hármassal egálra hozta a negyedet (21-21).

A második negyed elején felváltva estek a kosarak. A 12. percben Horváth Zsófi hármasával lendületbe jöttünk és magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Ültek a hármasaink és fokozatosan elhúztunk. Böröndy Dominika távolijával és a 18. percben Hegedüs-Őri Györgyi három plusz egyes akciójával tovább nőtt a különbség, amit a nagyszünetig hét egységig tornásztak a lányok (45-39).

A harmadik negyedet is nagy lendülettel kezdtük és Burkholder pontjaival már tíz ponttal vezettünk (49-39). A 23. perctől pontatlanná vált a játékunk és kezdett elolvadni a megszerzett előny. A PEAC fokozatosan jött vissza a meccsbe Juhász és Kuster pontjaival, de nálunk mindig volt egy –egy játékos, aki átlendítse a nehéz perceken a csapatot. A negyed utolsó percére Juhász büntetőivel kiegyenlített a vendégcsapat, majd Kuster közelijével át is vette a vezetést (57-59).

A záró felvonás elején Nagy és Bays pontjaival visszavettük a vezetést (65-61). A negyed felénél Burkholder egy betörésből szerzett kosár után kipontozódott, de nem estek össze a lányok és tartottuk előnyünket (72-67). Böröndy Vivien adott új lendületet a csapatnak és remek betöréseiből pontok születtek. A 37. percben Mandic hármasánál kettő pontra csökkent az előnyünk (74-72). Izgalmas utolsó perceket produkáltak a csapatok. Nálunk Nagy és Böröndy Vivien, a vendégeknél Kuster vitte hátán az övéit. Az utolsó percbe fordulva Mandic egy hármassal egy pontra zárkóztatta a vendégeket (80-79). Kevesebb, mint egy perc volt hátra, amikor kivédekezett egy támadást a PEAC, de a támadásukból nem sikerült pontot szerezniük, míg az ellentámadásnál Bays-nek odaütöttek. Az amerikai lány sikeres büntetője a győzelmet jelentett csapatunknak.

A lányok óriásit küzdve, a második negyedtől szinte végig vezetve igazi top csapatot győztek le!