Elvette a pályaelőnyünket a Győr
2019. április 27.

A tavalyi szezon bronzcsatája ismétlődik meg idén, amikor a Győr ellen szállunk harcba. Az első mérkőzésen sajnos nem tudtuk legyőzni a pontosabban és a koncentráltabban játszó vendégeket.

ZTE NKK- CMB Cargo Uni Győr 68-74 (21-24, 18-14, 15-18, 14-18)

Zalaegerszeg, 500 néző, Jv: Tőzsér, Boros, Kulcsár (Fekete)

ZTE NKK: Koizar 7, Pusztai 9, Maltsi 15/6, Ndiba 11/3, Horti 13/3, csere: Gáspár-Szalay 2, Parker 11, Benke -, edző: Gáspár Dávid

Uni Győr: Mandic 7/3, Czank 10/6, Raksányi 14/6, Spanou 16/6, Gray 15, csere: Krnjic 10, Nagy 2, Varga -, edző: Milos Pavlovic

A bemutatást követően, csapatkapitányunktól, Gáspár –Szalay Virágtól búcsúztunk, aki a szezon végén szögre akasztja a cipőt és felhagy a profi pályafutásával. A klubunkat 2008 óta szolgáló játékost Tóth László ügyvezető köszöntötte egy csokor virággal.

Raksányi közelijére Maltsi válaszolt, majd a 2. perc elején Horti hármasával vezettünk (5-4). A vendégek Raksányi és Czank pontjaival fordítottak és kerültek előnybe a 4. percben (5-10). Ndiba és Pusztai kosaraival zárkóztunk, de Gray és ismét Raksányi villant és újból ellépett a Győr (11-15). A 6. percben Ndiba triplájával újra egy pontra jöttünk fel, de ezt a fordítási kísérletünket is visszaverték a vendégek és a 8. percben Mandic távolijával ismét négy pontra nőtt a különbség (18-22). A hajrában Mandic büntetőire Pusztai tudott válaszolni, de maradt a közte három (21-24).

A második negyed elején Parker kosarával egy pontra zárkóztunk, de megint nem voltunk elég türelmesek és pontosak, hogy megfordítsuk az eredményt. Raksányi hármasával a 12. percben már hat ponttal vezetett a Győr (23-29). A negyed felére összekaptuk magunkat és fokozatosan csökkentettük a hátrányunk. Ndiba büntetőivel a 16. percben átvettük a vezetést (34-33). Nem sokáig örülhettünk, mert Czank hármasával és Spanou közelijével újra a vendégek vezettek (34-38). A félidő utolsó kettő perce a miénk volt és Maltsi triplájával, majd Parker közelijével átvettük a vezetést (39-38).

Két perc kellet a csapatoknak az első találatig, amit Spanou vitt be. Horti középtávolijával fordítottunk, de Czank nagyon messziről dobott hármasával újra a Győr vezetett (41-43). Maltsi, majd honfitársa Spanou is triplát szerzett, majd a győriek görög légiósa Pusztai közelije után is betalált távolról (46-49). Maltsi közelijével zárkóztunk, majd Mandic és Krnjic kosaraival hat ponttal ellépett a Győr (48-54). A negyed hajrájában Parker rázta meg magát és kettő pontra feljöttünk, amikor Krnjic szerzett egy közelit. A végén Koizar duplájával maradtunk lőtávolon belüli közelségbe (54-56).

A záró negyed elején sem védekezésben, sem támadásban nem találtuk a ritmust. A vendégek fokozatosan távolodtak, kihasználva a hibáinkat és a góltalanságunkat. A 34. percben Gray büntetőjével 54-63-ra vezetett a Győr. Négy perc után Horti törte meg a gólcsendünket. A folytatásban Spanou és Nagy pontjaival 12 pontos előnybe kerültek a vendégek (56-68). Paker és Koizar 2+1-es akcióival felére csökkentettük a hátrányunk (62-68). A 39. percig Gray pontjaival tartotta tíz pont körüli előnyét a győri csapat (64-74). A hajrában Horti és Gáspár –Szalay büntetőivel faragtunk a különbségen, de ez kevésnek bizonyult. A Győr taktikus és pontosabb játékkal elvette a pályaelőnyünk és egy lépést tett a bronzérem felé.