Elődöntőben az U14-es válogatott
2019. augusztus 17.

Pénteken újabb kettő mérkőzést játszott az U14-es válogatott a Slovenia Ball tornán. A magyar lányok délután Ukrajnát 66-55 arányban múlták felül, míg az utolsó csoport mérkőzésén alulmaradtak Horvátországgal szemben.

A horvátok ellen az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok. A nagyszünetben még 32-30-ra vezettek a lányok. A folytatásban viszont a pontosabban játszó horvátok fokozatosan elhúzva megnyerték a mérkőzést.

Magyarország-Horvátország 51-70 (20: 19, 12: 11, 10: 16, 9: 24)

Ukrajna-Magyarország 55- 66 (9: 16, 15: 15, 14: 17, 17: 18)

Ács Alexandra mindkettő mérkőzésen pályára lépett. Ukrajna ellen 8 percet játszott, ami alatt 5 pont és 1 lepattanó szerzett, míg Horvátország ellen közel 15 percet kapott és ezt 4 ponttal, 2 lepattanóval és egy gólpasszal hálálta meg.

Magyarország 3 győzelemmel és egy vereséggel a csoport második helyén végzett és az elődöntőben folytathatja, ahol a házigazda Szlovénia vár a lányokra. a mérkőzést ma 16.45-kor rendezik.