Egyenlített a Szekszárd
2015. március 30.
Kedden dől majd el a továbbjutás sorsa

Vasárnap este Szekszárdon folytatódott az 5-8. helyért folyó rájátszás, a páros csata második felvonásával.

A mérkőzés Scekic pontjaival kezdődött, majd Mackay vágott be egy hármast, amit Varga toldott meg egy büntetővel (4-4). Scekic rázta meg magát és öt pontot szórva újabb lendületet adott csapatának (11-4).  Próbáltuk felvenni a ritmust ellenfelünkkel, de a negyedet a hazaiak uralták (19-11).

A második negyed elején Boskovic duplájával már tíz ponttal vezetett a hazai csapat. Ekkor Mackay fújt riadót társainak és egy hármast süllyesztett el a szekszárdi gyűrűben. Jó példáját Velkey is követte. Egy 8-0-s rohamot követően a negyed derekára két pontra zárkóztunk (26-24). Ekkor viszont a hazaiak fújtak riadót és Studer Ágnes vezérletével pillanatok alatt újra tíz pontra tornázták a különbséget. A félidőre megnyugtató előnnyel vonulhattak a hazaiak (45-32).

A harmadik negyedet Varga Zsófi duplájával kezdtük, de a hazaiaknak mindenre volt válasza és a negyed közepére már húsz pont körülire tornázták előnyüket. A negyed egyértelműen a hazaiaké volt és csak a vége felé tudtunk némileg szépíteni (60-43).

A záró negyedben már csak a megszerzett előnyt kellett tartania a Szekszárdnak, mi pedig próbáltuk kozmetikázni a különbséget. A találkozó már korábban eldőlt, csak a tisztes helytállásban bízhattunk . A végére húszon belülre tornáztuk a különbséget , míg a hazaiak a cseresorral is tartották előnyüket ( 84-67).

Atomerőmű Szekszárd–ZTE NKK 84­-67 (19­-11, 26-­21, 15-­11, 24­-24)
Jv.: Gorka, Radnóti, Lövész.

KSC Szekszárd: Scekic 21/9, Theodoran ­, Studer A. 20/6, Stjepanovic 16, Mansare 11. Csere: Boskovic 4, Studer Zs. 7/3, Hajdu 3/3, Tamis 2, Kovalcsik ­, Simon ­, Lénárt ­. edző: Magyar Gergely.

ZTE NKK: Varga 12, Szélesy 8, Nagy ­, Mackay 17/9, Zele 14. Csere: Darida 6/3, Velkey 3/3, Ambrus ­, Aldazabal 7. Vezetőedző: Gáll Tamás.

A hazaiaknál Scekis és Studer igazi vezére volt csapatának, mi pedig nem tudtuk megismételni csütörtöki játékunkat. Ezzel a párharc 1-1-re módosult és következhet a sorsdöntő mérkőzés március 31-én 17 órakor Zalaegerszegen.