Döntetlen a Sopron ellen
2015. szeptember 07.

A Győr után a Sopront láttuk vendégül nem hivatalos felkészülési mérkőzésen. A vendégeknél Zsovár Orsolya és Simon Zsófia sem, szerepelt. Nálunk a sérülésből felépülő Horváth Zsófia is pályára lépett.

Az első negyedben remekül játszottak a lányok és ami fontos pontosan is és a játékrész végére 16-18-ra vezettünk.
A második negyedben felébredt a Sopron is és szigorítva a védekezésén és a támadásain pontosítva felzárkózott, majd a félidőre átvette a vezetést is (44-48).
A nagyszünet után továbbra is a vendégek domináltak és Sara Krnjic vezérletével tovább növelték előnyüket, ami már 15 pontra is rúgott( 59-74). A záró felvonásban szigorítottunk a védekezésünkön és fokozatosan dolgoztuk le a hátrányunkat.  A hajrára sikerült kiegyenlítenünk, sőt egy hármassal a vezetést is megszereztük. A rutinos Fegyverneki Zsófia pontjaival egyenlítettek a soproniak és meglepetésre 86-86-os döntetlennel ért véget a felkészülési mérkőzés.

Csapatunkból mindenki jól teljesített és a lányok a hárompontos dobásban is jeleskedtek.

ZTE NKK - UNIQA Sopron 86-86 (26-18, 18-30, 15-26, 27-12)

ZTE NKK: Licskai 23/6, Szalay 13/6, Szélesy 11, Nagy 11, Velkey 7/3 Jurkó -, Horváth -, Orsó 7/6, Böröndy 14/3

Uniqua Sopron: Határ 14, Weininge 8/3, Crvendakic 10/3, Krnjic 20, Fegyverneki 11, Böröndy 2, Aldazabal 2, Ciglar 13/3, Dubei 6

Gáll Tamás elégedett volt a látottakkal és elmondta, hogy egy hajtós és küzdő csapat va alakulóban. De emlékeztetett arra is, hogy még sok munka van hátra, hogy a csapatjáték gördülékenyebb lehessen.