Bravúros hajrával, hosszabbításban győztük le a Győrt
2019. október 05.

Az új szezon első hazai bajnokiján a Győr csapatát fogadtuk. Három negyeden keresztül az történt, amit a vendégek akartak, majd varázsütésre minden megváltozott és a padlóról felállva hosszabbításban sikerült óriási sikert elérnünk.

ZTE NKK- Uni Győr Mély Út 80-71 (18-21, 15-20, 8-15, 27-12, 12-3).
Zalaegerszeg, 300 néző, Jv: Györffy, Frányó, Kulcsár

ZTE NKK: Nagy 11/3, Kovács-, Burkholder 17/3, Hayes 19/3, Horti 16/3, csere: Delic 14, Ndiba 3, Preisinger-, edző: Molnár József

Uni Győr: Ygueravide 20/6, Dombai 3, Török 4, Hruscakova 16, Barnai 12, csere: Dul 2, Czank 2, Mansare 5/3, Varga-, Devaughn-, Papp 7/3, edző: Milos Pavlovic

Burkholder kosarával szereztünk vezetést a labdafeldobás után. A vendégoldalról Hruschakova válaszolt. A 3. percig felváltva estek a kosarak (6-6). Ahogy arra számítottunk agresszíven fog védekezni a Győr és támadásban is próbáltak dominálni. A negyed feléhez érve Ygueravide és Barnai pontjaival próbált ellépni a vendégcsapat (6-10). Egy időkérés kellett, hogy rendezni tudjuk a sorainkat és Horti Dóra pontjaival sikerült kiegyenlítenünk, majd Hayes utolsó másodperces tempójával a vezetést is átvettük (16-14). A negyed vége a vendégeké volt. Papp egymásutánban egy triplát és egy duplát is elsüllyesztet a gyűrűnkben. A negyed vége akár egyenlő is lehetet volna, ha Ndiba bedobja a büntetőit (18-21).

Mansare hármassal, Horti pedig 2+1-es akcióval kezdte a második negyedet (21-24). Továbbra is Ygueravide vitte a vállán a vendégeket. Nehezen találtuk a fogást ellenfelünkön. A támadásaink nem jól működtek és a Győr lassan tíz pontra tornázta a különbséget (29-39). A hajrában próbáltunk faragni a hátrányunkon, de így is a félidőben megérdemelten vezetett a Győr (33-41).

A nagyszünet után kapkodva kezdtek a csapatok. Delic talált be először, míg a vendégeknek négy perc kellett az elsőhöz (35-43). A védekezésünk formálódott, de nem tudtunk előnyt kovácsolni a Győr hibáiból. Ygueravide pontjaival újra tíz pont fölé növelték az előnyüket a vendégek (35-48). Nagy rohanás kezdődött, amiből nem jöttünk ki jól. A 28. percben Dul és Papp dupláival már 15 ponttal vezetett a Győr (39-54). A negyed hajrája kevés pontot hozott és sok feszültséget. Horti nagyot küzdött a palánkok alatt, kemény védekezést kapott. A Győr tartotta megszerzett előnyét (41-56).

A záró negyed elején Hayes 2+1-vel kezdtünk, majd egy győri ziccer után egy triplát is beszórt az amerikai centerünk (47-58). A 32. percben újra Hayes akciónak tapsolhatott a közönség, ami újabb három pontot ért (50-58). Elkaptuk a ritmust, Delic remekül mozgatta a csapatot és ponterősen játszott. Egy újabb jó védekezés után Burkholder is triplát szerzett (53-58). Vendég időkérés után Barnai szerzett egy közelit, megtörve a 12-2-es rohanásunka. Elég volt két hiba és pontokkal büntettet a Győr (53-62). Összeszorított fogakkal küzdöttek a lányok. Delic harcosságának és pontjainak köszönhetően lőtávolba értünk (61-64). A 37. percben egy eladott labdából indultunk és Delic duplájával egy pontra zárkóztuk (63-64). Sokat hibázott a Győr, mi pedig vérszemet kaptunk és Nagy ziccerével átvettük a vezetést (65-64). Igazi egylabdás mérkőzés kerekedett a végjátékra. Egy perccel a vége előtt Hruscakova egyenlített, majd Delic ziccere után ismét a szlovák center volt eredményes hosszabbításra mentve a mérkőzést a vendégeknek (68-68).

Nagy triplájával kezdődött a ráadás első perce, majd Horti is gyorsan berámolt egyet (74-68). Két és fél perc után Ygueravide szerzett egy közelit. A végletekig próbáltuk kijátszani a támadóidőt és harcos játékkal tartottuk a megszerzett előnyt. Horti büntetőivel hat ponttal vezettünk (76-70). Jól védekeztünk és a Győr nehezen talált rajtunk fogást. Dombai büntetője után Nagy betörésből szerzett kosarat faulttal együtt. A végére még maradt két Burkholder büntető és önfeledt ünneplés (80-71).