Átrobogott rajtunk a PEAC Pécs
2021. január 17.

Korábbról halasztott mérkőzést pótoltunk a PEAC Pécs otthonában. A hazaiak remekül dobtak távolról és már a második negyedben eldöntötték a találkozót.

PEAC Pécs- ZTE NKK 110-47 (19-16, 34-12, 34-6, 23-13)
Pécs, Zárt Kapuk mögött, Jv: Kovács N., Horváth Cs., Dr. Oláh M.

PEAC Pécs: Szűcs R. 15/9, Wentzel 16/6, Strautmane 9/3, Andusic 12, Kiss 14, csere: Habling 8/6, Sarok 3/3, Sánta 8/6, Kaposi 17/3, Szűcs L. 3/3, Popovic 5/3, Hegedüs. Vezetőedző: Csirke Ferenc

ZTE NKK: Dzombeta, Horváth Fru. 2, Kulcsár 15, Szabó 12, Tuchscherer 13/3, csere: Úr, Dömötör, Chroméj 3, Horváth Fa. 2, Szabó K., Németh. Vezetőedző: Ambrus Péter

Nélkülözniük kellett a bokaszalag-szakadást szenvedett Mányoky Juditot, míg Chroméj Hajnalka hosszú kihagyás után állhatott újra Ambrus Péter rendelkezésére.
Kapkodva kezdtek a csapatok, mindkét oldalon sok volt a pontatlan dobás. A 3. perc elején Kulcsár büntetőkkel egyenlített (4-4). Távoli dobásokkal próbálkoztak a hazaiak, de kevés sikerrel, mivel a nem engedtük a gyűrűhöz közel a pécsiek magas embereit. A 6. percben Szűcs távolijával próbált elszakadni a Pécs, de Szabó Petra pontjaival, aki a negyed végén már 10 egységnél járt, 16-16-nál utolértük ellenfelünket. A játékrészt Wentzel hármasával a hazaiak nyerték (19-16).

Kulcsár duplájával zárkóztunk a második negyed elején, majd palánk alatti fölényét kihasználva távolodott a Pécs. A 12. percben Szabó Petra közelijével még lőtávolban tudtunk maradni (23-20), de a védekezésben és támadásban is egyre élesebb baranyaiak egy 15-2-es futással állva hagyták együttesünket. (38-22). A leblokkolás, ami a nagyszünet után szokott jönni, az most előbb jött.  Miljanát szinte teljesen levették a pályáról úgy, hogy az első félidőben nem tudott pontot szerezni. Nem látszott a pécsieken, hogy a héten két meccset is játszottak és 53 pontot szerezve a félidőben el is döntötték a mérkőzést (53-28).

A nagyszünet után sem vett vissza a lendületéből a Pécs és három perc alatt 16-0-át rohanva teljesen elbizonytalanította a lányokat (69-28). Ambrus Péter időkése nem hozott nagy változást a játékában. Négy perc elteltével Tuchscherer triplájával szereztük első kosarunkat a játékrészben. A negyed hátralévő részében 18 pontot szereztek a hazaiak, kihasználva, hogy védekezésben szinte semmilyen ellenállást nem mutattunk (87-34).

A záró negyed elején kiegyenlített játék zajlott a pályán, mivel a nagy előny tudatában már nem erőltették a gyors játékot hazaiak.  Kulcsár és Tuchscherer hozta a pontokat. A végén mindenki lehetőséget kapott Ambrus Pétertől, hiszen a különbség bőven megengedte ezt. A vége újabb nagyarányú vereség. Sajnos nem bírtuk el egyik kulcsjátékosunk hiányát és a másik gyenge napját.