A végjátékban nyert a PEAC
2021. október 24.

A 4. fordulóban a PEAC vendégei voltunk. Sérülés miatt nélkülöznünk kellett csapatkapitányunkat, egyben irányítónkat Sánta Petrát. Kérdés az volt, ki tud a helyére lépni a mérkőzésen,

NKA Universitas PEAC-ZTE NKK 68-61 (18-15, 16-16, 14-22, 20-8)
Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia, Jv: Fleischmann, Fodor

NKA Universitas PEAC: Laczkó 25/6, Kötő, Csényi 16/3, Halmágyi, Olawuyi 12. csere: Nagy 10/3, Szatner, Orbán 3, Kohn, Varga, Bojtár 2. edző: Vilipics-Kmézics Daliborka

ZTE NKK: Kovács 16/6, Frindt 2, Horváth Fru. 4, Gorjanácz 21/15, Pap 12. csere: Horváth Fa. 6, Soós, Óházy, Szórád. edző: Czukor Bence

A feldobás után egy betörésből Kovács Gina szerzett vezetést, majd nem sokkal később Horváth Fruzsi és Frindt Niki is hozzátett egy-egy közelit (3-6). Sok volt a ponttalanság mindkét oldalon, sok dobást hibáztak a csapatok. A hazaiak Laczkó és Olawuyi pontjaival fordítottak. A hajrában a Horváth Fanni és Óházy Julianna kosaraival fordítottunk (14-15), de a végjátékban a PEAC volt pontosabb, így megnyerte a negyedet (18-15).

A második játékrész elején Gorjanácz Ági egy hármassal egyenlített (18-18). A negyed feléig nem igazán találtuk a ritmust és a házigazda hat ponttal ellépett (26-20). Kovács két gyors kosárral törte meg a pécsiek lendületét, majd Gorjanácz szerzett újabb távolit (28-27). Nem sikerült átlendülni a holtponton és fordítani. A félidő hajrájában, csak úgy, mint az első negyed végén Laczkó vitte hátán a csapatát és megtartották a nagyszünetre a hárompontos különbséget (34-31).

A nagyszünet után ismét Gorjanácz egyenlített egy távolival és ismét hagytuk elmenni a hazaiakat (38-34). Hektikus volt a játékunk, hiszen volt, hogy jól védekeztünk, máskor meg könnyű kosarakat kaptunk. A 26. percben Kovács hármasával fordítottunk, de Laczkó nem hagyta annyiban és rendre betalált. A hajrában Kovács és Gorjanácz is betalált kívülről és a mérkőzésen először öt ponttal vezettünk (48-53).

A záró negyed elején beragadtunk, egyszerűen nem tudtunk a gyűrűbe találni. A PEAC élt a lehetőséggel és 10-0-s futással került előnybe (58-53). A 35. percben Pap Regina törte meg a gólcsendünket egymás után két közelit szerezve (58-57). Sajnos centerünk kipontozódott, így a hajrában alacsony szerkezettel játszottunk. Izgalmas végjáték kerekedett, ahol a 38. percben Kovács egy közelivel még egyenlített, de a hátralévő időben már nem tudtunk kosarat szerezni, míg a Pécs igen és ezzel megnyerte a mérkőzést (68-61).