A Nyíregyháza ellen is erőn felül teljesítettek a lányok
2024. február 04.

A DEAC legyőzése után vasárnap délután a Nyíregyházán játszott újabb mérkőzést csapatunk. A terhelés okozta fáradtság a harmadik negyedben jött ki, amikor a hazaiaknak sikerült olyan előnyt szerezniük, ami végül elég lett a győzelemhez.

Nyíregyházi Kosársuli- ZTE NKK 81-74 (20-18, 22-18, 20-15, 19-23)
Nyíregyháza, Jv: Kisházi, Takács

Nyíregyháza: Dobó 18, Vukicevic 14, Pálóczi 5/3, Bernáth 14, Karakó 14. csere: Simon 4, Farkasinszki 10, Arad 2, Nagy, Bácskai. Edző: Farkasinszki Gyuláné

ZTE NKK: Kovács 40/24, Óházy 6, Szórád 13/3, Ács 2, Horváth Fru. 8, csere: Jurkó 5, Péterfi. edző: Rózsás Gábor

Egy hétvége alatt két tétmérkőzést játszani, szűkös kerettel nem könnyű feladat. Az első negyed végig szorosan alakult. A hazaiak jártak pár ponttal előrébb, nem hagytuk őket ellépni, így mindössze két ponttal jártak előrébb a játékrész végén (20-18). A második negyed elején Karakó és Dobó kosaraival kilenc ponttal ellépett a Nyíregyháza (30-21). Egy 9-2-es futással a 17. percben két pontra zárkóztunk (32-30). A vezetést nem sikerült átvennünk, a hazaiak pedig a félidőre hatpontos előnyt szereztek (42-36).

Jól jött a szünet a lányoknak, de sajnos kicsit álmosan kezdtük a harmadik negyedet és a Nyíregyháza pontosabb támadójátékkal tetemes előnyt szerzett (56-39). Kovács egy hármassal fújt ébresztőt és kiegyenlítődött a játék, de a különbség egy része megmaradt a záró felvonásra (62-51). Utolsó erejüket is beleadták a lányok a negyedik negyedben és kemény küzdelemre késztették ellenfelünket. A mérkőzés hajrájában 79-73-ra még feljöttünk, de ennél közelebb már nem sikerült kerülnünk (81-74).

Rózsás Gábor: A tegnapi, debreceni győzelem értékes számunkra, s kevesebb, mint egy nappal később megmérkőzhettünk egy újabb idegenbeli bravúrért. Nyíregyházán mindig nagyon nehéz játszani, ez ezúttal is beigazolódott. Alapvetően hasonló teljesítményt nyújtott mindkét csapat, de a hazaiak ki tudtak alakítani egy ezen a mérkőzésen jelentősebb előnyt a harmadik negyed végére. Mi szívvel-lélekkel, harcosan visszaküzdöttük magunkat a záró periódusban a győzelmi esély szélére, de végül idő és energia sem maradt a fordításra. Hazautazunk, gyógyulunk és készülünk a hátralévő 5 alapszakasz mérkőzésre.