A 24. fordulóban a MAFC együttesével játszottunk. A találkozót jól kezdtük, de a folytatásban következett egy hosszabb lefagyás és ez elég volt a fővárosiaknak, hogy megnyerjék a találkozót.

MAFC- ZTE NKK 60-51 (10-19, 16-5, 22-10, 12-17)
Budapest, Jv. Kruk, Bátovszky

MAFC: Miháczi 6, Hegyi 7/3, Karlócai 15/9, Aradi 13, Dr. Varga 8/3, csere: Kovács 3, Stekler 2, Szeli 6, edző: Weisz Miklós

ZTE NKK: Kovács 6, Frindt 11/3, Horváth Fru. 9, Horváth Fa. 2, Pap 20. csere: Ács 3/3, Szórád, Óházy. edző: Czukor Bence

Jól kezdtük a mérkőzést és a 3. percben 6-0-ra vezettünk. Pap Regina jeleskedett a pontszerzésben és a lepattanózásban. A hazaiak nem találták a ritmust, olyannyira, hogy a 9. percben Frindt kosarával már tizenegy ponttal vezettünk (8-19). A második negyed elején Ács távolijával tartottuk a kétszámjegyű előnyt (12-22). Sajnos itt valami megtört, ugyanis nem sikerültek a dobásaink és szétesett a játékunk. A fővárosaik összekapták magukat és szépen lassan eltüntették a különbséget. Öt perces rövidzárlat után szereztünk egy duplát, amivel még vezettünk (19-24), de a félidő hajrájában nem tudtuk elkerülni a hazai fordítást (26-24).

Hazai hármassal kezdődött a harmadik negyed. Sajnos tovább folytatódott a második negyedben elkezdődött hullámvölgy és ezt kihasználva a 26. percben mér tíz pont fölé kúszott a hazai előny (41-30). Mindent megpróbáltunk, de nem sikerült változtatni a helyzetünkön, így maradt előnyben a MAFC (48-34). A záró negyedet Pap kosarával nyitottuk, majd mindkét csapata négy percig elfelejtett kosarat szerezni (48-36). Próbáltunk zárkózni ellenfelünkre és úgy tűnt az első félidőben lendületesen játszó arcunkat mutattuk. Hiába nyertük meg a negyedet, a mérkőzést már korábban elvesztettük.

Czukor Bence: Kiválóan kezdtük a mérkőzést. Nálunk volt az előny és azokból alakítottunk ki helyzeteket, amiket előzetesen megbeszéltünk. A második és a harmadik negyedben olyan kikapcsolás történt, amit nem tudtunk semmilyen módon korrigálni. Próbáltunk változtatni, de egyszerűen nem sikerült semmivel kizökkennünk ebből a ritmusból, kivéve az utolsó öt percet, amiben újra feltámadt a csapat. Az elején sajnos elhittük, hogy ezt a mérkőzést már megnyertük. A MAFC hazai pályán rettentően kellemetlen csapat, akik éltek a lehetőséggel szépen járatták a labdát, ami rólunk nem volt elmondható. Most egy picit pihenünk és keddtől már a hibáink javításán dolgozunk és készülünk a következő mérkőzésre.