A hajrát jobban bírta a Fehérvár
2023. március 05.

A 16. forduló rangadóját a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia ellen vívtuk Székesfehérváron. A mérkőzés nagy részében jól játszottunk, többször vezettünk is, de a végjátékban nem bírtunk a házigazdákkal.Dávid Kornél KA -

Dávid Kornél KA-ZTE NKK 77-70 (26-23, 17-21, 14-12, 20-14)
Székesfehérvár, Jv: Kaposi, B, Németh

DKKA: Szőke 8/3, Dávid 4, Frindt 22/6, Zele 27/9, Angyal 8, csere: Csegényi 4, Rozsics 4, edző: Bukics Zsolt

ZTE NKK: Kovács 28/15, Óházy 10, Ács 6, Horváth Fru. 4, Jurkó 18. csere: Jagodics 2, Molnár, Balogh, Horváth Fa. 2, edző: Czukor Bence

Kipontozódott: Jurkó 37’, Horváth Fru. 38'

Nagy lendülettel és elszántsággal vetették bele magunkat a lányok a mérkőzésbe, hiszen érezték, hogy nagy téttel bír ez az összecsapás. Felváltva estek a kosarak majd jó ritmusban játszva a 4. percben Kovács hármasával kilenc ponttal elléptünk (4-13). Jött egy hullámvölgy és Frindt és Zele kosaraival fordítottak a fehérváriak (14-13). Sikerült rendezni a sorokat és újra kezünkbe venni az irányítást, de a negyed hajrájában indításokból könnyű kosarakat kaptunk és így a hazaiak kerültek előnye (26-23).

A második negyed elején Jurkó közelijével és Kovács hármasával fordítottunk (26-28). Nagy volt a küzdelem a parketten, egyik csapat sem engedte, hogy elhúzzon a másik. Jurkó és Kovács, valamint Zele és Frindt csatája kiemelkedett a mezőnyből, mivel négyüknek volt a legnagyobb rutinja a mezőnyben. Kovács Gina jól célzott távolról és már négy triplát szerzett a félidőben. A hajrában Jurkó Noémi kosaraival fordítottunk (43-44).

A nagyszünet után is lüktető volt a játék. Óházy büntetőivel és Kovács megalkuvást nem tűrő játékával őriztük a vezetést (45-48). Olyan érzésünk volt, mintha a csapatok ellőtték volna a puskaporukat az első félidőbe. Sok volt a pontatlanság mindkét oldalon. A hajrában felváltva vezettek a csapatok, majd a végén Zele büntetőivel egy ponttal a fehérváriak kerültek előnybe (57-56).

Rosszul kezdtük a záró negyedet, hiszen négy perc alatt 9 pontot kaptunk és mindössze kettőt tudtunk szerezni (66-58). Időkéréssel próbáltuk kizökkenten a házigazdát, ami sikerült is, hiszen Kovács hármasával és Ács közelijével ismét lőtávolba zárkóztunk (66-63). A hajrában többször is egy pontra felzárkóztunk, de a 37. percben Jurkó Noémi kipontozódásával sajnos elszálltak a győzelmi álmaink. A végjátékban már nem engedte ki a kezéből a győzelmet a DKKA, így vereséggel zártunk Székesfehérváron.