A hajrában dőlt el a mérkőzés Budapesten

A 20. forduló egyértelmű rangadóját vívtuk a TFSE –MTK vendégeként.

TFSE-MTK – ZTE NKK 75-71 (11-14, 25-22, 17-17, 22-18)
Budapest, 200 néző. Jv.: Tóth C., Nagy V., Hervay.

TFSE-MTK: C. Jenkins 9/3, A. Jenkins 23, Boros, Arsenic 13, Süle 14/6. Csere: Németh, Bernáth 11/6, Kovács V. 2, Doktor 2, Kováts G. 1. edző: Magyar Bianka.

ZTE NKK: Nagy 7/3, Kovács G., Burkholder 9/3, Ndiba 4, Hayes 22/6. Csere: Horti 13/3, Delic 16/3. edző: Horváth Zsófia

Kisebb sérüléséből visszatérő Keyona Hayes egy triplával kezdett, majd Ndiba büntetői után Nagy távolijával 8-0-ra vezettünk a 2. percben. A hazaiak rutinos játékos Süle törte meg a lendületünk egy duplával, olyannyira, hogy a negyed feléig nem is tudtunk kosarat szerezni. Ekkor Janis és a Keyona tolta tovább a szekerünket egy-egy duplával (5-12). A. Jenkins és Arsenic pontjaival közelített a TFSE (11-14).

A második negyed elején Kovács és Arsenic pontjai után először vezettek a hazaiak (15-14). Nagy volt a küzdelem a parketten. A 13. percben Delic triplájával kerültünk előnybe, amit Hayes egy duplával is megtoldott (19-24). A két Jenkins gyorsan egyenlített és egy büntetővel fordítottak is az álláson (25-24). a negyed hajrájában Süle és Arsenic pontjaival most a TF lépett el néhány ponttal, de Horti és Hayes újra egyenlített. A félidő végjátékában Hayes-nek köszönhetően egyenlő állásra mentettük az állást (36-36).

A nagyszünet után Delic 2+1-vel vettük magunkhoz a vezetést (36-39). Gyorsan egyenlítettek a hazaiak és innentől felváltva vezettek a csapatok. Egyik alakulta sem tudta leszakítani a másikat így a negyed végén újfent egyenlő állást mutatott az eredményjelző (53-53).

A záró negyed is kiélezett játékot hozott. A 32. percben Horti Dóra triplájával próbáltunk lendületet venni, de Jenkins és Jenkins újra megrázta magát és fordított a TF (59-58). A negyed felénél Burkholder kétszer is eredményes volt, de előnyünket Bernáth egy triplával tette semmissé (62-62). A 37. percben Delic közelijével 66-64-re vezettünk, de Bernáth egy újabb triplával fordított az álláson. A 39. percben Süle triplájával 71-68-ra ellépett a TF és ez döntőnek bizonyult . Időt kértünk, de a végjátékban kapkodtunk és eladott labdánkból A. Jenkins kosarat dobott, majd a végjátékban két büntetőjével tette biztossá a győzelmüket. Hayes egy triplát még elsüllyesztett a fővárosiak gyűrűjében, ami azért is volt fontos, mert a két mérkőzés összevetésében így jobbak maradtunk ellenfelünknél.

Horváth Zsófia: - Nagy küzdelemre számítottunk és ez meg is valósult. Fizikális meccs volt, a küzdéssel nem volt gond, sajnos a hibáinak megbosszulták magukat. Úgy gondolom talán mi is megérdemeltük volna a győzelmet, de sajnos ma be kell érnünk annyival, hogy az egymás elleniben pluszba sikerült maradni.

Fotó: hunbasket