tippmix
A fejlődés látszik a lányokon
2019. május 21.

Az amatőr NB I Zöld csoportjában a ZTE NKK II az utolsó kettő fordulót hazai pályán játszotta.

ZTE NKK II. - Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia 60 - 58 (20-11, 9-17, 18-18, 13-12)

2019.04.27., szombat, 14:00
Zalaegerszeg, Ostoros Csarnok, Játékvezetők: Lovas Péter, Benedek Zoltán

ZTE NKK II.: Preisinger 7/3, Böcskei 7/3, Horváth Fanni 13, Horváth Fruzsina 10/6, Jurkó Noémi 16, csere: Kovács C. 5/3, Kaj 2

Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia: Opitz K. 2, Soós 6/3, Mészáros 13, Orosz 4, Opitz P. 22, csere: Bihari 0, Kozma 5/3, Nagy 6, Tuica 0

Horváth Zsófia:- Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést és szinte végig vezetve sikerült mérkőzést nyernünk. Büszke vagyok a lányokra és nagyon örülök a győzelemnek. Kisebb hullámvölgybe kerültünk, mikor mással kezdtünk foglalkozni, mint a dolgunk, de sikerült túllépni az árnyékunkon és, csapatként behúzni egy újabb győzelmet.

A záró fordulóban a csoport élmezőnyébe tartozó Győr csapatár fogadtuk.

ZTE NKK II. – UNI Győr 52 – 71 (7-17, 17-17, 14-27, 14-10)

2019. 05. 11., szombat, 18:00
Zalaegerszeg, Ostoros Csarnok, Játékvezető: Esztergályos Róbert

ZTE NKK II.: Preisinger 6/6, Kovács G. 10, Hersics 4, Horváth Fanni 7, Jurkó 11, csere: Kovács C. 0, Kaj 2, Böcskei 3, Horváth Fruzsina 9.

UNI Győr: Baffy 2, Kéita 10, Biczó 12, Szirony 14/6, Nagy 15/3, csere: Rozmán 5, Suga 0, Bánszegi 5, Simon2, Reider 2, Török 4

Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, de a negyed végén elengedtük az ellenfelet. A második negyedben ugyan más arcunkat mutattuk, de a kialakult 10 pontos különbségből nem tudtunk faragni. A harmadik negyed megint az ellenfélé volt, akik agresszív letámadással jöttek ki ellenünk. Megtörték a ritmusunkat, de szerencsére nem estünk tejesen szét és az utolsó negyedet meg is tudtuk nyerni.

Horváth Zsófia: - Kicsit „szezon végi” fáradtabb, lassabb hangulat jellemezte a meccset, de egyértelmű, hogy az első meccsünkhöz képest sokkal ügyesebben játszottunk már és a fejlődés volt nagyon fontos az idei szezonunkban.