A hatodik fordulóban felnőtt csapatunk Szigetszentmiklósra utazott. Az NB I-es csapat második együttesében többvisszajátszó is volt, de így is szoros csatára késztettük az élvonalban pallérozódó fiatalokat.

BKG Prima Szigetszentmiklós II- ZTE NKK 69-64 (13-18, 14-17, 25-14, 17-15)
Szigetszentmiklós, Jv: Pécsi, Koller

BKG Prima: Zsámár 20/6, Duka 7, Rozmán 8/6, Takács 5, Gróf 21, csere. Bajzáth 6, Herzog 2, Molnár, edző: Nyulasi Barbara

ZTE NKK: Kovács 16/6, Óházy 6/3, Szórád 10/6, Ács 13/3, Jurkó 14, csere: Horváth Fru. 4, Kiss, Szakonyi-Nagy 1. edző: Rózsás Gábor

Villámrajtot vett csapatunk és az első perc végén Kovács hármasával 0-7-re vezettünk. Lassan ébredtek a hazaiak, majd Szórád és Ács pontjaival távolodtunk (4-12). Jól menedzseltük az előnyünket, mert a BKG nem tudta átvenni a vezetést, sőt megnyertük a negyedet is (13-18). Hasonlóan alakult a második negyed, mint az első. A hazaiak próbáltak egyenlíteni és átvenni a vezetést, de mindig volt nálunk valaki, aki tovább dobja csapatunkat. A hajrában Szórád, majd Óházy is hármast szerzett és ezt a játékrészt is megnyerve nyolc ponttal jártunk előrébb ellenfelünknél (27-35).

A nagyszünet után harcosabb BKG jött ki az öltözőből és más ritmusban kezdtek játszani. A 24. percig tartottuk előnyünket, de Zsámár hármasaira nem volt válaszunk, így először vezettek a hazaiak (40-39). Szoros, kemény küzdelem alakult ki, melyben a negyed végéig kicsivel ellenfelünk előtt jártunk. A végén viszont egy 6-0-s sorozattal a BKG kezdhette előnyről a záró negyedet (52-49). A negyedik játékrész elejét megnyomta a hazai csapat és a 34. percben már tíz ponttal vezettek (59-49). Kovács törte meg a gólcsendünket egy távolival és próbáltunk tapadni ellenfelünkre. A hajrában Ács is hármast szerzett, de nem tudtunk négy pontnál közelebb kerülni a BKG-hez, így jó hajrájának köszönhetően megnyerte a mérkőzést, mi pedig elszenvedtük első vereségünket a szezonban.

Rózsás Gábor: -Az első félidőben mindkét térfélen nagyon koncentrált, jó teljesítményt nyújtottunk. Ezzel tudtunk 35-27-re vezetni a teljes csapattal kiálló, komoly játékerőt képviselő BKG II. ellen. A harmadik negyedben sajnos sok figyelmetlenség és ezáltal hiba csúszott a játékunkba, főleg védekezésben. Kiélezett, ki-ki mérkőzés alakult, ahol a hazaiak a végjátékban felülkerekedtek. Gratulálok nekik a győzelemhez! A mi csapatunknak sincs oka szégyenkezni, nyilván nem kellemes veszíteni, de így ki lehet kapni egy ilyen erős csapat ellen. Egy hét múlva hazai pályán a Győr II. ellen próbálunk javítani!