Szoros csatában maradtunk alul az idény nyitányán
2025. október 06.

Pécsen kezdte a szezont felnőtt csapatunk az NB I/B Piros csoportjában. A félidőben még vezettünk, majd a második félidőben sikerült fordítania a hazaiaknak és megnyerni a mérkőzést.

Pécsi VSK 1919 – ZTE NKK 49–45 (9–18, 10–10, 20–11, 10–6)
Pécs, Szamosi Nándor Sportcsarnok, 50 néző. Jv.: Csallóközi, Nemes.

Pécsi VSK 1919: Orbán 12, Fekete 4, Kovácsfi 4, Gyuró 2, Réger 4. Csere: Simon, Pirisi 7, Jónás 9/9, Séra, Jászberényi, Sánta 3/3, Emelieze 4. Edző: Debreceni Eszter.

ZTE NKK: Bartáky 4, Szakonyi-Nagy 12/3, Balogh 6/3, Kiss 7/3, Horváth Fr. 12.Csere: Kovács C. 2, Péterfi 2, Csalló, Kocsárdi R. Edző: Rózsás Gábor.

Egy sajnálatos betegséghullám miatt négy játékos sem tudott a csapattal tartani, s volt olyan is, aki betegen vállalta a játékot. Minden nehézség ellenére a csapat fegyelmezett, kemény játékkal rukkolt elő az első félidőben. A 14. percben 11–23, nem sokkal később pedig 15–28 állt az eredményjelzőn. Balogh Viktória, Kiss Virág és Szakonyi-Nagy Virág is betaláltak a triplavonalon túlról, míg Horváth Fruzsina és Kovács Cintia szedték a lepattanókat és harcolták ki a faultokat.

Mindkét csapat nagyon keményen védekezett, ennek megfelelően rengeteg volt a hiba támadásban. A félidei pihenő előtt sajnos akadt egy-két teljesen érthetetlen figyelmetlenség és fegyelmezetlenség, amit a PVSK egy 4–0-s etappal megbüntetett (20. p.: 19–28). Kár volt így zárni az első két játékrészt, de az addigi összkép mindenképpen pozitív volt.

A harmadik negyed derekáig sikerült tartani a magabiztos előnyt (25. p.: 25–34), onnantól viszont percről percre fogyott el a csapat fizikális és mentális ereje. Egyre több hiba, buta eladott labda, rossz vállalás és kapkodás jellemezte a játékunkat, amit a PVSK a negyedik negyed első felében kihasznált, és ellépett 49–41-re. Az utolsó öt percre összeszedte foghíjas csapatunk utolsó erőtartalékait, nem engedélyezett pontot a hazaiaknak, ám a támadásokban már nem maradt elég fókusz, így a pécsi csapat otthon tartotta a győzelmet.

Rózsás Gábor értékelése:
– Az első 20–25 percben összességében mindkét térfélen az történt, amit jelen helyzetünkben ki tudtunk sajtolni a csapatunkból. Fegyelmezetten és keményen védekeztünk, előbbi ráadásul a támadójátékunkra is igaz volt. A végjátékra viszont felőrölt minket a hazai csapat, egyre többet és gyakrabban hibáztunk. Formálódó, tovább fiatalodó csapatunknak a kezében volt a lehetőség, hogy rögtön az első bajnoki mérkőzésen sikert érjen el, de igazából a 16 kihagyott büntetővel az is a csoda kategóriába tartozik, hogy egyáltalán meccsben tudtunk lenni idegenben. Szerdán hazai pályán folytatjuk, szeretnénk megszerezni első győzelmünket!

Fotó: hunbasket.hu

2025. október 6. ZTE NKK 
 

Következő mérkőzés
BEAC Újbuda
BEAC Újbuda
::
vs
ZTE NKK
ZTE NKK

Amatőr NB I

8. forduló

2025. december 7. 13:45

ELTE Sporttelep 1. pálya

Előző mérkőzés
ZTE NKK
29
::
:
Darazsak SPA
98
Tudósítás
Statisztika
Játékosok
#5 Török Kata
#28 Szabó Jázmin
#22 Bartáky Panka
#16 Péterfi Anna
#10 Horváth Fruzsina
#1 Gombkötő Lili
#3 Kocsárdi Réka
#20 Szakonyi-Nagy Virág
#17 Kiss Virág
#6 Csalló Jázmin
#0 Balogh Viktória
#55 Kovács Cintia
#25 Jóna-Horváth Jázmin
Közösség
Galéria
Támogatók
Spalding
Zalaegerszeg
ZÁÉV