Nem okozott gondot a Veszprém legyőzése a Hepp Kupában
2025. október 27.

A Hepp Kupa első fordulójában a bajnokságban is csapatunkkal együtt szereplő Veszprém volt az ellenfelünk. Az első negyedben kicsit döcögött a játék, de fokozatosan sikerült a vendégek fölé kerekednünk, és magabiztosan megnyerni a mérkőzést.

ZTE NKK – Fo-Pu-Mix VESC 78–43 (17–11, 26–8, 18–11, 17–13)
Zalaegerszeg, 50 néző. Jv.: Horváth, Benedek.

ZTE NKK: Török, Gombkötő 17/9, Balogh 8, Horváth Fru. 17, Kiss 15/9. Csere: Szakonyi-Nagy 13/3, Kovács 4, Bartáky 2, Jóna-Horváth 2. Edző: Rózsás Gábor.

VESC: Mayer 5/3, Herter 6, Nagy 4/3, Tóth-Danhart 9, Május 10. Csere: Horváth A. 2, Máhl, Ferenczi 2, Veres 5/3. Edző: Mérész Csaba.

Kicsit döcögősen kezdődött a találkozó, de jöttek a pontok, és a negyed felénél már 10–2-re vezettünk. Lelkesen játszottak a vendégek, bravúrkosarakkal tartották magukat (14–9). A hajrában Gombkötő triplájával növeltük a különbséget (17–11).

A második negyed elején Szakonyi-Nagy Virág hamar összeszorgoskodott öt pontot, amihez Kovács Cintia is hozzátett egy duplát, és máris tíz pont fölé nőtt az előnyünk (24–13). Gombkötő Lili is megrázta magát: sorozatban szerzett hét pontjával tovább nyílt az olló a csapatok között, és a 15. percben már húsz pont volt a különbség (33–13). A hajrában Kiss Virág keze is elsült távolról, és egyre magabiztosabban játszva növeltük a különbséget (43–19).

A nagyszünet után nehezen indult a pontgyártás, három percet kellett várni az első kosárra, amelyet Bartáky Panka szerzett (45–19). Megjött a várt lendület is, és Horváth Fruzsina pontjaival harminc pont fölé nőtt a távolság (56–25). A hajrában kicsit visszakapaszkodtak a veszprémiek, de Gombkötő hármasával újra visszaállt a harminc feletti különbség (61–30).

A záró negyed már formaságnak tűnt, így minden cserejátékosunk minőségi időt kapott Rózsás Gábor vezetőedzőtől. A VESC becsülettel küzdött, és Tóth-Danhart kosaraival tartotta a különbséget. A hajrában tovább nőtt a távolság a vége pedig magabiztos győzelem és továbbjutás a legjobb 16 csapat közé (78–43).

Rózsás Gábor:
– Betegségek és sérülések hátráltatták az edzésmunkánkat, ez főleg a találkozó elején látszódott rajtunk. Védekezésben és támadásban is mutattunk jó dolgokat, melyekkel magabiztosan tudtuk megnyerni a mérkőzést és továbbjutni a következő fordulóba. Gratulálok a csapatomnak, viszont innentől már a pénteki bajnokira fókuszálunk, ahol egy nagyon erős ellenfél érkezik hozzánk!

2025. október 27. ZTE NKK 

Következő mérkőzés
BEAC Újbuda
BEAC Újbuda
::
vs
ZTE NKK
ZTE NKK

Amatőr NB I

8. forduló

2025. december 7. 13:45

ELTE Sporttelep 1. pálya

Előző mérkőzés
ZTE NKK
29
::
:
Darazsak SPA
98
Tudósítás
Statisztika
Játékosok
#5 Török Kata
#28 Szabó Jázmin
#22 Bartáky Panka
#16 Péterfi Anna
#10 Horváth Fruzsina
#1 Gombkötő Lili
#3 Kocsárdi Réka
#20 Szakonyi-Nagy Virág
#17 Kiss Virág
#6 Csalló Jázmin
#0 Balogh Viktória
#55 Kovács Cintia
#25 Jóna-Horváth Jázmin
Közösség
Galéria
Támogatók
Spalding
Zalaegerszeg
ZÁÉV