Idegenben is legyőztük a Törekvés együttesét
2024. május 11.

A 9-16. helyért folytatott rájátszás harmadik körében a Törekvés SE ellen léptünk pályára. A második mérkőzés is hasonlóan alakult, mint az első, de sokkal stabilabban játszottunk és kevesebb hullámvölgy volt a játékunkban. A jó távoli dobások, a lepattanó csata megnyerése és a 21/8-as gólpassz arány is hozzájárult a győzelemhez.

Törekvés SE- ZTE NKK 67-71 (19-16, 10-18, 24-15, 14-21)
Budapest, Jv: Bagi, Hargitai

Törekvés SE: Darázsi 15/3, Mohos 14/6, Dobos 15/3, Strbik 4, Tánczos 10, csere: Fábián 2, Ciució 3/3, Stelczer 4,  edző: Beliczay Zsolt

ZTE NKK: Kovács 16/6, Óházy 9/3, Szórád 8/3, Ács 15/9, Jurkó 8, csere:  Horváth Fru. 15, Szakonyi-Nagy, Kiss, Sonkoly, Péterfi, Bartáky, Kocsárdi. edző: Rózsás Gábor

Szórád hármas itt, Dobos hármas ott, majd Kovács tripla újra itt- röviden így lehetne leírni az első négy perc történéseit (3-6). A 6. percig egy-két ponttal vezettünk, majd 10-10-nél egy kicsit megtorpant a támadójátékunk, de ellenfelünk nem tudott nagy előnyt kiharcolni. Horváth Fruzsi pontjaival 15-16-nál visszavettük a vezetést, de a negyed hajrája a fővárosiaké volt (19-16).

A második negyed lassan indult, a folytatásban az történt, amit szerettünk volna. 21-16-os hazai előnynél sorra jó megoldásokat választottak a lányok és a negyed felénél már mi voltunk ötpontos előnyben (21-26). Időkérés sem tudta kizökkenteni csapatunkat és a 17.percben már tíz pont fölé növeltük az előnyünket (23-34). A félidő hajrájában összekapták magukat a hazaiak és faragtak a hátrányukon (29-34).

A nagyszünet után Kovács pontjaival tartottuk előnyünket (31-39). Harcosabban és keményebben játszottak a hazaiak és sikerült kizökkenteni csapatunkat a ritmusából. A negyed felénél kiegyenlített a Törekvés (41-41). Jurkó és Horváth pontjaival szereztünk előnyt, de ami nehezen jött, könnyen ment és újra egyenlőséget mutatott az eredményjelző (48-48). Szórád büntetőjével még visszavettük a vezetést, de a negyed vége a fővárosiaké volt és Ciucio és Darázsi kosaraival fordítottak (53-49).

Nagy lendülettel kezdtük a záró negyedet és Horváth duplájával, majd Ács távolijával a 32. percben fordítottunk (53-54). Egymás hibáiból építkeztünk, így egy eladott labdából szerzett közelit Óházy, majd Ács újabb hármasával próbáltunk ellépni ellenfelünktől (55-59).  Gyorsabban és pontosabban játszottunk. A negyed felénél Ács duplájával és Óházy hármasával távolodtunk (55-64). Nem adta könnyen magát a házigazda és a 36. percben Mohos triplájával zárkóztak. Ács Alexandra vitte hátán ekkor a csapatot, és újabb triplájával és duplájával tartottuk a távolságot (61-71). A találkozó végén mindenki lehetőséget kapott, a különbség ugyan csökkent, de végül sikerült megnyernünk a második összecsapást is (67-71).

Összességében kettős győzelemmel 149-132-es kosáraránnyal nyertük meg a párharcot.

Fotó: Horváth Andrea